kosmetyki z natury

Skoro już poruszyłam na blogu tematykę współczesnych trendów life stylowych, pora zerknąć co tam słychać w świecie kosmetyki. Tutaj od paru lat króluje niepodzielnie moda na wszystko co naturalne i ekologiczne. Kosmetyki wykonane w większości z produktów naturalnych oraz półprodukty do samodzielnej produkcji kosmetyków sprzedają się doskonale. Zobaczmy dlaczego.

naturalna kąpiel

źródło: http://zlapbalans.pl

Świadomi

Razem ze świadomością tego, co jemy przyszła także wiedza o tym co w siebie wcieramy. Świat obiegły informacje o szkodliwych lub domniemanie szkodliwych składnikach używanych w procesie produkcji rozlicznych kosmetyków, co spowodowało gdzieniegdzie całkiem niemałą histerię. Ten moment doskonale wykorzystało wiele firm wkraczając na rynek z kosmetykami opartymi na składnikach bardziej naturalnych z minimalną ilością konserwantów i składników chemicznych.

We własnej kuchni

Niektórzy posuwają się nawet dalej – do samodzielnego wytwarzania kremów, szamponów i mydeł. Pomysł w swojej prostocie ciekawy należy jednak pamiętać o takich rzeczach jak choćby zachowanie idealnej higieny podczas wytwarzania kosmetyków, poziomie pH jakimi powinny się cechować gotowe produkty, czy chociażby o tym, że nie wszystko co naturalne jest dla nas dobre.

Nie dla każdego

Sama, po licznych przygodach z kosmetyką naturalną, olejkami, hydrolatami oraz samodzielnie kręconymi kremami, pozostawiłam w swojej pielęgnacji tylko nieliczne elementy „naturalne”. Dlaczego? Pomijając już moje wrodzone lenistwo, główną przyczyną było to, że takie kosmetyki po prostu mi nie służyły. Moja cera kocha chemię, a ja w swojej skromnej opinii uważam, że jak wszędzie, tak i w pielęgnacji należy się kierować zwykłym zdrowym rozsądkiem.

mydła glicerynowe

źródło: http://timjurgin.pl

Nic na siłę

Jeśli więc mimo stosowania najbardziej polecanych produktów stworzonych przez naturę coś jest nie tak, nie jesteście zadowolone – to pamiętajcie – nic na siłę! Czasami lepsza odrobina „szkodliwej” chemii niże uczulenie lub pielęgnacja, do której podchodzimy z niechęcią (i ostatecznie całkowicie ją zaniedbujemy).

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.