Prestiż, blichtr, styl i szyk – oto z czym kojarzą się nam najsłynniejsze hotele świata. Te najbardziej prestiżowy to często hotele wiekowe, tzw. hotele z tradycjami. Najwięcej z nich znajduje się w starej, dobrej Europie. Ściągają rzesze turystów – nie tylko tych mających finansowe możliwości, aby skorzystać z oferowanych w nich noclegów – są one turystycznymi ciekawostkami i nie brakuje chętnych na zdjęcie na ich tle. Przyjrzyjmy się czołówce światowych hoteli.

Hotel Ritz

w Londynie to hotel, który przez swoje ponad stuletnie istnienie gościł wiele osób z pierwszych stron gazet. Częstym gościem w gościnnych progach Ritza bywał między innymi Winston Churchill, hotel ten cenił sobie również Charlie Chaplin. Budynek hotelu to pierwsza stalowa konstrukcja w historii brytyjskiej architektury i na początku XX wieku mógł poszczycić się rewolucyjnymi rozwiązaniami takimi jak osobne łazienki w pokojach.

Jeszcze straszy jest drugi „słynny” Ritz – ten znajdujący się w Paryżu też mógł poszczycić się wysokim standardem już od początku swojego istnienia (miał nawet wiszące zegary i szafy wbudowane w ściany!). Oczywiście i w tym hotelu nie zabrakło sławnych gości. Swojego czasu całe piętro wynajął tutaj nie kto inny a Hermann Goering. Stąd także rozpoczęła swoją ostatnią podróż księżna Diana Spencer.

Waldorf Astoria

to, dla małej odmiany, z kolei hotel znajdujący się już na Nowym Kontynencie. Ten, uwieczniany niejednokrotnie w najbardziej kasowych filmach, hotel był swojego czasu nieformalną rezydencją prezydentów Stanów Zjednoczonych – głowy tego państwa wyjątkowo upodobały sobie luksus jaki oferują te dość kosztowne apartamenty.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.