autumn-leaves-backgrounds-new-york-pictures1-001Jesień często nie napawa nas optymizmem. Co więcej – wielu ludzi mieszkających w naszej strefie klimatycznej zwykła ona silnie przygnębiać. Nie dość bowiem, że skończyły się wakacje, to trzeba wrócić do szkoły/studiów/pracy, a do tego jest coraz zimniej, coraz więcej jest dni deszczowych – po prostu nie ma jak wyjść z domu. Czy jednak na pewno? Niejako ku samopocieszeniu zamierzam tu Wam dziś dowieść, że i jesień może być wspaniałą porą na robienie wielu rzeczy.

Sport i rekreacja

Nie, nie wszystkie dni jesienne są deszczowe. A nawet jeśli… OK, nawet gdy pada, pomysłów na spędzanie czasu poza domem mam wiele. Można na przykład zwiedzać stare zamki i fortece (jest ich dużo np. w Małopolsce, a tych pierwszych – m.in. na Opolszczyźnie, ale w zasadzie w każdym województwie znajdą się tego typu miejsca tajemne.) Można też chodzić w deszczu po parku lub lesie – brzmi to dość zwyczajnie, ale wrażenia bywają niezwykłe. Można robić zdjęcia ciekawych miejsc, i wreszcie – na jesień polecam góry – te niższe, mniej wymagające, jak Bieszczady czy Beskidy albo Góry Świętokrzyskie. Wreszcie – jesień to świetny czas na te sporty, które uprawia się pod dachem, czyli pływanie, aerobik czy boks.

Długie, jesienne wieczory

Do Świąt jeszcze daleko, ale ciągle tęsknisz za latem? Zamiast rozpamiętywać ciepło, zajmij się czymś konstruktywnym – albo przynajmniej przyjemnym. Z tych pierwszych polecam naukę nowego języka, ciekawe rozmowy z ciekawymi ludźmi, czy gotowanie. Naucz się na przykład gotować zupę z dyni – teraz możesz ją kupić tanio na każdym targowisku. Jeśli zaś chodzi o czysty relaks – można po prostu posiedzieć z książką przy kominku, obejrzeć zaległe hity kinowe, czy po prostu oddać się swemu hobby.

Jesienna uroda

Dla wielu kobiet okres jesienny wydaje się też świetnym czasem na zadbanie o urodę i wizerunek. Warto nakładań na twarz maseczki, uwolnić skórę od nadmiaru opalenizny, zadbać o właściwie nawilżenie, a przede wszystkim – zająć się jakąś zdrową aktywnością fizyczną.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.