Ford Focus ST

Są na tym świecie takie marki i takie samochody, do których mam słabość. Tzn. słabość większą niż do innych przedstawicieli koni mechanicznych. Mowa, oczywiście, o Fordzie. O Fordzie, a w szczególności o jego nowym Fordzie Focusie ST. Jedna przejażdżka tym cackiem i przepadłam, kolejny raz zakochana na zabój…

Urzekła mnie żółć

Czym przede wszystkim zachwyca Ford Focus ST? Oczywiście kolorem… (pamiętajcie, że wszak kobietą jestem). Mowa tutaj o jego bardzo charakterystycznym, dosłownie krzyczącym Tangerine Scream. Kto choć raz miała okazję zobaczyć ten kolor w naturze, ten doskonale zrozumie mój zachwyt. Focus ST w tej właśnie wersji kolorystycznej nieodparcie kojarzy się ze sportowymi cacuszkami.

Ford Focus Tangerine

Kolor Tangerine mnie urzekł…
źródło: https://www.carwow.co.uk

Hatchback z pazurem

Nowy Ford Focus ST to jednak niesamowity hatchback – z bardziej opływowymi kształtami reflektorów, z maskownicą o ciekawym, trapezowatym kształcie i nieco ulepszonymi tylnymi światłami (w poprzednich wersjach kształt tychże był co najmniej dziwaczny).

Sportowy styl

Wyposażenie Forda ST to same smaczki dla fanów sportowych aut. Skórzane,sportowe fotele Recaro, stylizowane listwy progowe, sportowe nakładki na pedały, 3-ramienna kierownica wykończona skórą czy też gałka zmiany biegów z włókna węglowego – to dopiero początek. Ten samochód rozpieszcza nas jeszcze zawieszeniem o mocno sportowej charakterystyce, dwustrefową klimatyzacją i absolutnie idealną, 6-biegową skrzynią biegów.

Ford Focus ST - wnętrze

Z takiego wnętrza nie chce się wychodzić
źródło: http://jalopnik.com/

Szybko i bezpiecznie

Gdy do tego wszystkiego dorzucimy jeszcze silnik Diesla, zmodyfikowany układ TVC (poprawia stabilność na zakrętach), turbodoładowanie, system zmiennych faz rozrządu oraz Acticve City Stop (system zapobiegania kolizjom przy małych prędkościach – idealna rzecz w miejskich warunkach jazdy) – moje uczucie do tego samochodu przestanie kogokolwiek dziwić.

Szkoda tylko, że codzienna jazda Focusem pozostaje, póki co, w sferze dalekich marzeń…

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.