niebieski ford

Kocham duże samochody! Uwielbiam wszelkiego rodzaju terenówki a moda na popularne SUVy uszczęśliwiła mnie niebotycznie. Jako berbeć uwielbiałam podróżować zakładową nyską (oczywiście mowa o zakładzie pracy któregoś z rodziców lub dziadków) a możliwość przejażdżki truckiem budzi u mnie dreszcze zachwytu. Chyba więc nie zdziwicie się, tym że jednym z moich ukochanych samochodów jest Ford Ranger.

Na plażach Malibu

Wiedzieliście, że samochody tej marki pomykały przez piękne kalifornijskie plaże w serialu Baywatch? Tak, to właśnie za kółkiem Ford Ranger Splash najczęściej siedzieli najpopularniejsi ratownicy na świecie. Co takiego jest w tym pick-upie, że nie potrafię się mu oprzeć?

scena z serialu Słoneczny Patrol

Za jego kółkiem siedział zarówno David Hasselhoff jak i Pamela Anderson
źródło: http://www.ranger-forums.com/

20 lat tradycji

Ford Ranger zadebiutował w okolicach roku 1983 – oczywiście, w Stanach Zjednoczonych, gdzie przez blisko 20 lat cieszył się niebywałą popularnością. Piszę w czasie przeszłym, bowiem ostatni amerykański model tego samochodu zjechał z taśmy produkcyjnej w 2011 roku i od tego czasu przeciętny Amerykanin może nabyć go tylko na rynku wtórnym.

Europa rządzi

Dzięki niebiosom, w naszym europejskim grajdołku Ford Ranger nie ma nawet zamiaru znikać. Co więcej, dość ostro umacnia swoją pozycję na półce samochodów osobowo-dostawczych. I miejmy nadzieję, że ta zostanie – wszak samochód ten należy do jednego z lepszych modeli w swojej klasie.

Nie ma dla niego trudnych warunków

Rangera cechuje przede wszystkimi wytrzymałość – ładunki o masie do 1400 kg to dla niego bułka z masłem. Nie straszna mu także wodne przeszkody (a przynajmniej te do 80 cm wysokości). Z własnego doświadczenia wiem, że sprawdza się nawet w bardzo ekstremalnych warunkach – zarówno pogodowych jak i nawierzchniowych.

Ford Ranger

Ford Ranger w mojej ulubionej wersji kolorystycznej
źródło: http://www.caranddriver.com/

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.