Wakacje to powinien być czas radości. Czas nowych przygód, odkrywania nieznanych miejsc i zabawy. Czas swobody i niczym nie zmąconej wolności. Bo w końcu kiedy się bawić i odkrywać w sobie dziecięcą radość jeśli nie w długie, letnie wieczory? A jednak wielu z nas nie potrafi zapomnieć o codziennych kłopotach, szef nas denerwuje, mąż zawodzi a dzieci dokuczają. Oto trzy niezawodne sposoby na przywrócenie w swoim życiu odrobiny pogody ducha – nie tylko latem.

Zwolnij!

Żyjemy w pośpiechu. Zapominamy, że tuż obok przyroda prowadzi swoje życie, fruwa motyl i pada deszcz. Nie zatrzymujemy się, żeby popatrzeć na tęczę ani spadające liście. Nie zachwycają nas już bawiące się wiewiórki w parku. To dobry moment, żeby nieco zwolnić, a nawet się zatrzymać. Zatrzymać się tylko na krótko chwilę – poobserwować latające ptaki, wpatrywać się w nurt rzeki i pośmiać razem z bawiącymi dziećmi. Zwolnijmy na chwilę codzienną bieganinę i idźmy na spacer z ukochaną osobą – trzymając się za ręce jak para niesfornych nastolatków.

Żyj z pasją!

Pasjonaci nigdy się nie nudzą. Zawsze gotowi na nowe wyzwania i naukę. Pasja jest w życiu równie niezbędna jak powietrze. Musimy ją w sobie odkryć – w pracy, w domu, we wszystkim co robimy. To ona powinna być motorem napędowym naszych działań. Nie musimy szukać wrażeń – skoki na bungee zostawmy pasjonatom mocnych wrażeń, my sprawmy, aby nasze życie stało się naszą największą pasją.

Postaw na przyjemność!

Lubisz czytać? A może wolisz lampkę wina i dobry film? Pozwól sobie na to – mimo krzyczących nad uchem dzieci, mimo, a może właśnie na przekór, czekającej pracy i wymagającemu współmałżonkowi. Drobne przyjemności, to taki prezent dla samego siebie, a przecież wiadomo – prezenty, nawet te całkowicie niepozorne i niewielkie, zawsze poprawiają humor.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.