sprzątanie szafy
Garderoba wielkości całkiem pokaźnego mieszkania to marzenie wielu z nas (w tym, oczywiście,i moje). Póki co większość z nas (w tym i ja) musi zadowolić się mało pojemnymi (za zajmującymi dużo miejsca) szafami. No nic to (jak mawiał mój ulubiony bohater) - jakoś sobie z tym musimy radzić.
organizacja szafy

źródło: https://theorganisedhousewife.com.au

Właśnie mam za sobą wiosenno-letnie porządki i generalnie odświeżenie swojej szafy (z lekkim opóźnieniem, bo zawsze czekam z tym do ostatniej chwili -a nuż zima wróci?) i chętnie podzielę się kilkoma własnymi patentami (tymi znanymi od lat i nowymi, ledwo co odkrytymi).

  1. Oczywiście najłatwiej zorganizować nieco miejsca w szafie pozbywając się starych, znoszonych lub nielubianych ciuchów. Jeśli o mnie chodzi – łatwiej powiedzieć niż zrobić. Chomik ze mnie nie najgorszy ale mimo to udało mi się wypełnić kilka worków (ciuchami, butami oraz torebkami). Jak na razie nie tęsknię za ich zawartością.
  2. Typowo zimowe rzeczy pakuję w worki na pawlacz i wkładam na pawlacz (szafę mam zabudowaną do samej góry więc mam trochę miejsca pod sufitem). Tak samo zresztą robię na jesieni z letnimi fatałaszkami.
  3. Używam tez różnego rodzaju organizerów, wieszaków na których można powiesić kilka sztuk odzieży oraz prostego patentu z zawleczkami od puszek:
podwójne wieszaki

źródło: http://www.goodhousekeeping.com/

  1. Wykorzystuję też miejsce pod wiszącymi ubraniami oraz na drzwiach szafy – dzięki temu ani odrobina powierzchni w mojej szafie się nie marnuje.
  2. Krótkie rzeczy wiszą na specjalnie obniżonych pałąkach – dzięki temu mieści się ich dwa razy więcej.
  3. Zrezygnowałam z eleganckich, drewnianych wieszaków na rzecz welurowych i cienkich – dzięki temu mogę ich zmieścić o wiele więcej.

Zapisz

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.