O ile komputery oraz samochody fascynują mnie od lat, zarówno w swych nowszych, jak i tych nieco starszych odsłonach, to już telefony komórkowe „nie kręcą” mnie w zasadzie wcale. Nie wynika to z niczego konkretnego – po prostu nie siedzę w tym, nie bawi mnie to, z trudem odróżniam komórkę trzyletnią od najnowszej. Gdy kilka dni temu w gronie znajomych ktoś pochwalił mi się najnowszym Iphonem, nawet nie pamiętałam, że jest to coś, nad czym wypada wyrazić zachwyty.

Co więcej – mam telefon z gatunku „nowych pięć lat temu” i do tego stopnia jest mi to obojętne, że wyciągając go w towarzystwie nawet się nie zastanawiam, czy ktoś to w ogóle zauważy.

Ponieważ mam takie a nie inne podejście, z uwielbieniem przyjęłam wszelkie akcje społeczno-ekologiczne typu: oddaj stare telefony – można je przynieść do szkoły czy w inne miejsce zbiórki, gdzie następnie zajmie się nimi firma „naprawcza”, a sprzęty nadające się jeszcze do użytku zostaną wysłane do biedniejszych krajów, gdzie za grosze (taką mam w każdym razie nadzieję) będą mogli je nabyć biedniejsi ludzie. Prawda, że piękna idea?

Jednak ja lubię stare telefony – tak, jeśli już jakieś lubię, to właśnie te niemodne, old-schoolowe, z nie za wielkim, ale za to odpornym na zarysowania wyświetlaczem. Uważam że telefon służy głównie do dzwonienia. Nie potrzebuję w nim aparatu, notesu ani składanego helikoptera. Ani gier – jak w ogóle można grac na komórce 🙂 ?

Można takie fajne telefony kupić tanio w demobilu. Wprawdzie nie jestem aż tak ześwirowana, by koniecznie chcieć mieć telefon jeszcze z antenką lub wielkości i wagi cegły, jednak lubię te nieco większe, odporne, nie tak w każdym razie płaskie, że łatwo je przypadkiem zostawić w kieszeni spodni oddanych do prania. Lubię takie typowe telefony dla seniorów, których targetem są osoby starsze – nie zachwycają one innych kolorowymi bajerami i setkami dzwonków, ale mnie z kolei zachwycają prostotą, łatwnością obslugi (nie lubię długo uczyć się, jak używać nowej komorki), oraz wygodnymi, dużymi przyciskami – choć wzrok mam dobry.

Gdzie można to znaleźć? Na przykład na Allegro. Stare, ale i nowe telefony oferuje też wiele „zwykłych” firm. Użytkownicy dyskutują na nich i sprzedają je równiez na forum elektroda.pl. Wreszcie – praktyczny poradnik na ten temat można też obejrzeć na stronie http://www.orange.pl/kid,4003596205,id,4003502916,title,TechnoPoradnik-odc-5-jaki-telefon-dla-seniora,video.html.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.