słynne budowle
Nareszcie możemy cieszyć się wakacyjną pogodą! Koniec (mam nadzieję) z zimnym, urywającym głowę wiatrem, temperaturą oscylującą w okolicy zera stopni Celsjusza i opadami śniegu. Możemy w pełni cieszyć się słońcem i ciepłymi dniami. Taka pogoda sprzyja myśleniu o nadchodzącym sezonie urlopowym.
wnętrze Ermitażu

Bogate wnętrza Ermitażu robią wrażenie
źródło: http://www.travelin.pl

Ja w tym roku wojażuje po naszym pięknym kraju ale podzielę się z Wami moimi wymarzonymi miejscami na letnie wakacje.

góra Fuji

Marzę o tym, żeby zobaczyć górę Fuji na własne oczy
źródło: http://kaigainohannoublog.blog55.fc2.com

  1. Paryż – piękne miasto, w którym byłam już niejednokrotnie jednak co rusz myślę o powrocie. Jestem w nim beznadziejnie zakochana! W historycznych uliczkach, domach, które kryją historię, muzeach, parkach i po prostu ludziach. W tym mieście czas płynie inaczej, życie toczy się jakby innym rytmem.
  2. Ten punkt chyba nikogo nie zdziwi – Japonia – kraj, którego kultura, mieszkańcy i język fascynują mnie od lat. Kraj gdzie wynalazki łączą się z przestarzałymi sprzętami. Kraj, z którym na pewno się polubię.
  3. Sankt Petersburg – Pałac Zimowy, Ermitaż – jestem przekonana, że bytują w tych miejscach duchy rosyjskiej arystokracji, Wenecja Wschodu przyciąga mnie i fascynuje od wielu już lat. Pochodzić choć raz ścieżkami, po których chadzała carska para…
  4. Szwecja, której klimat zdecydowanie wpisuje się w moje upodobania. Czytając o Szwedach, ich kulturze oraz mentalności mam wrażenie, ze czytam o sobie – nic więc dziwnego, że wypad do tego właśnie kraju znajduje się na mojej liścia „zachciewajek”.
  5. Praga, po prostu Praga – i tutaj wyjaśniać za wiele nie trzeba. Praga jest po prostu piękna, Czesi niesamowicie wspaniali i sympatyczni, no i to jedzenie…
Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.