Kobieta i aparat fotogrfaiczny

Stanowczo jakość robionych i prezentowanych przeze mnie zdjęć pozostawia czasami wiele do życzenia. Czasami jest to wina posiadanego sprzętu, częściej jednak – umiejętności korzystania z niego oraz wiedzy na temat kadrowania zdjęć.

Dlatego postanowiłam coś z tym zrobić. Postanowiłam się dokształcić.

Warsztaty z fotografią w tle

Od kilku dobrych dni przeszukuję zasoby Internetu wszerz i wzdłuż z nadzieją znalezienia idealnych warsztatów fotograficznych. Szukam i analizuję wszelkie wątki o podobnej problematyce na forach i stronach internetowych. Wyszukuję opinie ludzi, którzy w takowych warsztatach już uczestniczyli, a nade wszystko staram się dotrzeć do rad doświadczonych fotografów – tych zawodowych, i tych amatorskich.

aparat fotograficzny

Niestety dobre i sprawdzone warsztaty fotograficzne to niebagatelna inwestycja – szczególnie jeśli chce się podszkolić z kilku dziedzin – póki co więc zbieram fundusze i staram się samodzielnie podszlifować swój warsztat fotograficzny. Jak to robię?

Sama szlifuję warsztat

Męczę znajomych fotografików o rady i konstruktywną krytykę moich poczynań (dzięki niebiosom za cierpliwych przyjaciół), czytam i subskrybuję niebotyczną ilość blogów fotograficznych (dużo fotografów z chęcią dzieli się na nich swoją wiedzą), szukam w sieci ciekawych tutoriali i kursów, a przede wszystkim – ćwiczę, ćwiczę i jeszcze raz ćwiczę. Oznacza to, ni mniej ni więcej, że fotografuję co się da i to nie tylko lustrzanką – dobry fotograf potrafi przecież wycisnąć co się da nawet ze smartfona.

 Rysunek z aparatem

 

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.