japońska łazienka

Nie przepadam za nowoczesnym, bardzo minimalistycznym wystrojem wnętrz. Lubię jak mój dom ma swoją własną „duszę” i atmosferę. Lubię kolorowe poduszki porozrzucane po fotelach i sofie, lubię swoje niedopasowane meble w kuchni, szydełkowe serwetki babci i patchworkową narzutę na łóżku. Ale w tym wszystkim jest jeden wyjątek – łazienka.

Japońskie rozwiązania

Moja łazienka jest prosta. Bardzo prosta, choć wcale nie tak bardzo minimalistyczna. Kto choć raz miał styczność z łazienką w stylu japońskim, ten doskonale wie co mówię. Ja w ich sposobie urządzania łazienek i niesamowicie praktycznych rozwiązaniach zakochałam się od tzw. pierwszego kopa.

Czysto, prosto i praktycznie

Japończycy lubią czystość. Przede wszystkim w łazience – dlatego też, ich minimalistyczne łazienki pozbawione są zbędnych, stojących ozdóbek i mrowia kosmetyków. Łazienka ma służyć tylko i wyłącznie załatwianiu potrzeb fizjologicznych i cowieczornej, rytualnej wręcz kąpieli. Próżno więc szukać w japońskich łazienkach baterii świec oraz bogato zdobionych kurków.

Wanna? Obowiązkowo

Proste łazienki to cecha wspólna większości japońskich domostw – tutaj nie ma znaczenia metraż mieszkalny. Po prostu – japoński ludek stawia na wygodę i praktyczność. Zawsze jednak możemy być pewni, że w japońskiej łazience znajdziemy wannę (najczęściej podgrzewaną) z umieszczonym tuż obok prysznicem.

japońska wanna

Wanna to obowiązkowe wyposażenie każdej japońskiej łazienki
źródło: http://www.beeyoutifullife.com/

W wielu i z nich znajdziemy też zwykła ubikację ale nie brakuje też w pełni zautomatyzowanych i naszpikowanych elektroniką muszli klozetowych (to akurat w warunkach polskich jest dość trudne do zrealizowania) – wszak naród Kwitnącej Wiśni lubi i potrafi ułatwiać sobie życie – jak mało, który.

japoński panel spłukiwania

Nie jest łatwo skorzystać z japońskiej toalety…
źródło: https://kiwipot.files.wordpress.com

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.