ekipa sprzątająca

Sprzątanie – dla jednych istota życia i prowadzenia domu, dla innych smutna konieczność, dla co po niektórych szereg zupełnie zbędnych czynności. Dla mnie to zazwyczaj problem.
Problem, bo bardzo lubię mieć na około siebie porządek, czyste podłogi pachnące świeżością (a najlepiej mydłem marsylskim), lubię mieć wszystko poukładane i na swoim miejscu. I jeszcze, żeby nic mi nie stało na tzw. „widoku”.
Problem, bo choć nie cierpię bałaganu i nieporządku to sprzątanie przychodzi mi z wyjątkowym trudem. Zazwyczaj odkładam na „potem”. Potem – oczywiście – nie mam czasu, i ani się obejrzę a w moim domu panoszą się koty z kurzu, okruszki, niepochowane ubrania i (o zgrozo!) sterta prasowania z całego miesiąca. Wtedy spinam się i w ciągu kilku dni doprowadzam mieszkanie do stanu gotowego na spotkanie pani Rozenek.

perfekcyjna pani domu

Przez jednych wyśmiewana, dla innych stanowi inspirację – dla mnie motywacja
źródło: http://media2.pl/

Akcję odgrużania przeprowadzam z pozoru chaotycznie. Mam swoje sprawdzone triki, które świetnie sprawdzają się gdy na ogarnięcie czegokolwiek mogę wygospodarować zaledwie kilka chwil dziennie. Doskonałe są także dla mistrzyni prokrastynacji (takiej jak ja):

  • Nastawiam minutnik na 15 minut – w ciągu tego czasu sprzątam, układam, czyszczę dosłownie wszystko co mi wpadnie w ręce. Nie macie nawet pojęcia ile można zdziałać w ciągu kwadransa rzetelnej roboty.
  • Zawsze, podczas opuszczania któregoś z pomieszczeń zabieram z niego to, co do niego nie należy i odnoszę na swoje miejsce.
  • Przy bardzo zagraconym pokoju stosuję zasadę 5 minut – przez 5 minut staram się pochować, poukładać jak największą ilość rzeczy. Potem zajmuję się przyjemnościami lub innymi obowiązkami tak, aby za jakiś czas znowu wrócić do mojej „graciarni” na kolejne 5 minut.

    kwadrans

    W ciągu kwadransa można zrobić naprawdę wiele…

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.