Dziś jest chyba najlepszy w roku dzień na marzenia, tak więc pomarzę i ja. I nowym samochodzie, który – nie ukrywam – bardzo chętnie dostałabym na przykład na gwiazdkę…

Rzuciły mi się ostatnio w czasopiśmie motoryzacyjnym wyniki testów najnowszego Forda Focusa. Był to typowy hatchback z silnikiem 1,6 o mocy 115 KM. To fajna opcja sama w sobie, ale osobiście wolałabym chyba jednak zwyklejszego, czterodrzwiowego sedana – i ta opcja do wyboru pojawiła się już chyba w dwa miesiące później.

Nowy Focus to sedan o ciekawej stylistyce nadwozia. Z przodu jest to nadal typowy Ford, gdy jednak popatrzymy na niego nieco z boku, w czy rzucają się nam przede wszystkim 17-calowe alufelgi zdobiące harmonijną linię nadwozia. Sam tył jest nowoczesny, owalny. Innym charakterystycznym dla tego modelu elementem są silnie spłaszczone światła nachodzące na klapy bagażnika.

Nowy Ford Focus Titanium, bo o tym konkretnie modelu piszę, jest przede wszystkim wygodny i bezpieczny. Robi też, na nas, maniakach motoryzacji, wrażenie – jest dostępny w opcji ze skórzaną tapicerką. Całość jest bardzo wysokiej jakości.Pasażerowie do dyspozycji dobrze wyprofilowane i komfortowe fotele z wielkimi siedziskami i dużym zakresem regulacji. A tylny bagażnik to aż  475 litrów!

Ford Focus Titanium jest standardowo wyposażony w benzynową jednostkę napędową o pojemności 1,6 litra. Daje to nam efektywną moc nadającą mu piękne przyśpieszenie 100 km/h w jedyne 8 sekund, a jego prędkość maksymalna to – uwaga! – 224 km/h.

Najnowszy model Ford Focus Titanium możesz obejrzeć m.in. tutaj: http://www.ford.pl/Samochody_osobowe/NowyFordFocus
Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.