Tradycyjne kotlety

Kiedyś mielenie mięsa było proste – wystarczyła metalowa maszynka do mięsa składająca się z, góra, kilku części i nieco siły oraz kondycji fizycznej. Złożenie i obsługa takowej maszynki do mielenia mięsa nie przedstawiała żadnej filozofii a zakup i tak był ograniczony do jednego modelu.

maszynka do mielenia

Stare maszynki były proste w obsłudze
źródło: https://pl.wikipedia.org

Dzisiaj, przeciętna maszynka do mielenia mięsa to najczęściej urządzenie wielofunkcyjne naszpikowane elektroniką. Wybór i zakup nowej maszynki przestał być już taki prosty. Czym więc się kierować podczas zakupów maszynki do mielenia?

  1. Moc maszynki – tutaj zasad jest prosta – im większa moc znamionowa urządzenia tym łatwiej i szybciej poradzi sobie z mieleniem bardziej kłopotliwych mięs (np. takich z dużą zawartością chrząstek, żyłek lub nawet drobnymi kośćmi). Mniejsze jest tez prawdopodobieństwo przegrzewania się naszego sprzętu. W sklepach spotkamy maszynki do mielenia o mocy nawet do 1000 W.
  2. Sitka – przede wszystkim powinny być wykonane z metalu. Sitka wykonane z aluminium lub, o zgrozo, z plastiku nie będą zbyt trwałe i dość szybko mogą ulec zniszczeniu. Dobrze też, żeby maszynka była wyposażona w kilka ich grubości.
  3. Komora maszynki – najlepiej, aby wykonana była z metalu. Tak samo jak w przypadku sitek, plastikowa komora może szybko ulec uszkodzeniom. Metalowe elementy łatwiej też utrzymać w czystości.
  4. Funkcje dodatkowe – większość producentów oferuje nam szereg dodatkowych przystawek do maszynek do mielenia mięsa. Warto zastanowić się nad niektórymi z nich. Szczególnie przydatna będzie szatkownica do warzyw – dzięki niej bez trudu pokroimy warzywa w piórka a starcie ziemniaków na placki zajmie nam dosłownie minutę.
Maszynka Tefal

Współczesne maszynki do mielenia łączą wiele funkcji
źródło: http://polskie-marki.com/

Oczywiście dla mnie, jak dla prawdziwej kobiety, liczy się także wygląd i kolor maszynki ale to, to już jest temat rzeka na całkiem osobny artykuł…

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.