Ubezpieczenia- temat rzeka, który powraca w mediach jak bumerang. Nic dziwnego – w końcu ubezpieczyć możemy każdą sferę naszego życia. Dobrze dobrane ubezpieczenie, zawarte ze sprawdzoną i godną zaufania firmą ubezpieczeniową pozwoli nam poczuć się nieco bezpieczniej – na ulicy, podczas wyjazdów a także cieszyć się świadomością, że w razie choroby nie będziemy stratni. Najczęściej jednak z ubezpieczeń korzystają właściciele pojazdów – w końcu to właśnie na drodze przytrafia się najwięcej wypadków, których konsekwencje niejednokrotnie słono kosztują.

Gdy powstała szkoda

W teorii wszystko brzmi pięknie – zdarzył się wypadek, zgłaszamy szkodę ubezpieczycielowi sprawcy wypadku, dostajemy zwrot poniesionych strat i kosztów napraw. W praktyce – firmy ubezpieczeniowe (jak zresztą każda firma) chcą zarobić jak najwięcej – dlatego też nie zawsze wypłata odszkodowania idzie po naszej myśli.

Z pomocą kierowcom przychodzi tzw. BLS czyli system Bezpośredniej Likwidacji Szkód. Czym jednakże jest ten zachęcająco brzmiący termin?

Tajemniczy BLS

Ubezpieczenia w BLS to praktyczne i bardzo wygodne rozwiązanie stosowane przez kierowców w Europie już od wielu lat. W naszym kraju obecny jest dopiero od 2015 roku. Dzięki temu systemowi nie ma potrzeby kontaktu z ubezpieczycielem sprawcy – wszelkie formalności bierze na siebie nasz sprawdzony i zaufany ubezpieczyciel i to on wypłaci należne odszkodowanie.

Wyjątki od reguły

System BLS to naprawdę wygodne rozwiązanie. Chwali go sobie spora ilość kierowców w całej Europie, jednak ma on swoją wadę – nie każdą szkodę można w nim zgłosić. Przystępując więc do niego pamiętajmy, że nie uzyskamy pomocy w następujących sytuacjach:

  • gdy szkoda powstała poza granicami naszego kraju,
  • gdy przypadek dotyczy szkód osobowych,
  • jeśli szkoda, przekracza 30 tysięcy PLN,
  • w momencie gdy uczestnikami zdarzenia było więcej pojazdów.

 

Zdjęcia dzięki uprzejmości serwisu https://pixabay.com

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.