Nawiedzające nasz kraj rokroczne upały to już chyba letnia tradycja. Co roku, przychodzi kilka dni, podczas których amplitudy temperatur wykraczają daleko poza ludzką wytrzymałość a słupki termometrów zatrzymują się na ostatniej możliwej cyfrze.

Niestety schowanie się w budynkach nie przynosi spodziewanej ulgi. Nagrzane mury powodują, że i w pomieszczeniach trudno jest wytrzymać. W takich chwilach trudno nie zacząć rozważać montażu klimatyzacji.

Złota rączka sama sobie poradzi

W ciągu kilku ostatnich lat klimatyzatory zyskały niemałą popularność. Klimatyzację montuje się już nie tylko w biurach wielkich korporacji ale i małych zakładach pracy, samochodach oraz, oczywiście, mieszkaniach i domach. Najpopularniejsza z nich – klimatyzacja freonowa jest dość prosta w montażu i przysłowiowa „złota rączka” powinna poradzić sobie z tym zadaniem bez trudu. Wystarczy tylko pamiętać co kilku podstawowych czynnościach:

  1. Dokładny i starannie przemyślany wybór miejsca montażu – klimatyzator musi zostać zainstalowany w miejscu, które zapewni mu swobodny pobór oraz odprowadzanie powietrza.
  2. Rury freonowe należy odgiąć zgodnie z instrukcją – trzymanie się tutaj instrukcji co do jednej litery jest niezmiernie ważne, w przeciwnym razie ryzykujemy trwałe i nieodwracalne uszkodzenie instalacji freonowej.
  3. Wykonanie połączeń kielichowych – nie śpieszmy się przy tym punkcie. Od tego jak wykonamy połączenia zależy szczelność instalacji. Warto więc zrobić to dokładnie.
  4. Ostatnią czynnością, ale równie ważną jak pozostałe, jest zabezpieczenie całej instalacji. Pomoże nam w tym samoprzylepna taśma termiczna.

Więcej informacji i wskazówek dotyczących właściwego sposobu montażu klimatyzacji freonowej znajdziemy w tym artykule: https://www.strefaklimatyzacji.pl/baza-wiedzy/artykuly/zasady-poprawnego-montazu-klimatyzatora,5.html

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.