stolik z palet

Tak uważam – o ile nie jem na co dzień srebrnymi sztućcami, nie podaję materiałowych serwetek do świątecznego obiadu, i w ogóle najbardziej lubię chyba chińczyka i pizzę, mam jedną kulinarną słabość – ładnie podaną i wyśmienita kawę.

Mam też pewne pojęcie o jej smaku. To musi być coś dobrego. Jestem wielką fanka kaw smakowych i tych kupowanych w „Pożegnaniu z Afryką”. Lubię wiśniową, waniliową i miętową, ale nie na co dzień. Wtedy wystarcza mi dobra, droższa świeżo mielona kwa do zaparzania w ekspresie. Żadne tam nowoczesne urządzenia i gotowe kapsułki.

Co do podawania… to już temat rzeka:

Naczynia

Toleruję różne zastawy kawowe, jednak mam taką zasadę, że nie pijam jej z kubków. to mi po prostu nie pasuje. Musi być filiżanka. Choćby taka zwykła, nowoczesna. Mam też remake oryginalnego Rosenthala (droga porcelana), która używam na bardziej specjalne okazje.

Stolik

Miejsce jest ważne. Nie pijam kawy naprędce, między łazienką a drzwiami wyjściowymi, gdyż mam ten luksus, że nie usze co dzień rano śpieszyć się do pracy. Stolik do kawy mam w domu zresztą w dwóch miejscach: w sypialni/salonie i w pokoiku do pracy – moim domowym biurze. Ten biurowy to po prostu część biurka, dobrze oddzielona od wszelkich klawiatur i papierów. Zaś w chwilach relaksu najlepiej smakuje mi kawa pita na kanapie, przy niskim stoliku takim jak ten dostępny na stronie https://www.mybaze.com/pl/buy/string/stolik%20do (nie mam takiego, ale podobny, jednak rozważam zakup, gdyż podoba mi się ten nowy, modny styl stanowiący w pewien sposób powrót do klasyki). Lubię też meble ratanowe, więc podobają mi się wszelkiego rodzaju stoliki kawowe, będące połączeniem wikliny/bambusa/ratanu ze szklanym blatem, jednak nie są one dziś łatwo dostępne. Ciągle się więc waham.

stolik z wikliny

Dzbanek

Czasem parzę kawę świeżo zmieloną, po turecku. Niektóre jej gatunki smakują po prostu w tej formie lepiej. Wówczas używam prostego, nowoczesnego zaparzacza z sitkiem, z przezroczystego szkła, o pojemności pół litra – to może mało oryginalne, ale mi w zupełności wystarcza.

french press

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.