Kiedy firma Ford tworzyła nowy, mały i zgrabny, typowo „babski” samochód krytycy nie wróżyli mu wielkiej kariery. Jakże się mylili! Najmniejszy model Forda – Ford Ka – zjechał z fabrycznych taśm w roku 1996 i od razu zdobył szturmem motoryzacyjny rynek USA i Europy. Od początku traktowany i dedykowany jako miejski samochód dla pań, okazał się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Co więcej – panowie również chętnie sięgali po ten właśnie model Forda. Czy jego młodszy brat, Ford Ka plus ma szansę powtórzyć ten sukces?

Zwinny i zgrabny

Kompaktowy i zwinny Ford Ka + to samochód doskonale radzący sobie w miejskich warunkach. Użytkownicy chwalą go za zwinność, lekkość i łatwość prowadzenia (te cechy plusują zwłaszcza u przedstawicielek płci pięknej). Z Kolei model Ka+ Active to prawdziwa gratka dla miłośników samochodów typu SUV – to właśnie one bowiem stały się inspiracją dla powstania tego modelu. Podwyższone zawieszenie oraz elementy chroniące nadwozie to tylko przykłady udogodnień występujących w modelu z napisem Active.

źródło: https://www.ford.pl

Pełen komfort jazdy

Mogłoby się wydawać, że przy tak niewielkich gabarytach Ford Ka + to samochód ciasny i przeznaczony dla małej ilości pasażerów. Nic bardziej mylnego – w Ka plus bez trudu zmieści się pięć osób a wszyscy oni odbędą podróż w pełnym komforcie. Podróż umilają również zastosowane technologie a wśród nich zaawansowany system Ford SYNC 3. system ten umożliwia korzystanie zarówno z systemu audio, jak i telefonu komórkowego za pomocą kilku prostych komend głosowych. Ponadto SYNC 3 łączy się z aplikacjami komórkowymi: Apple CarPlay oraz Android Auto.

źródło: https://www.ford.pl

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.