dziecko

Sucha łuszcząca się skóra, dla której każde mycie to droga przez mękę? Zna to wiele z nas. Skóra atopowa to coraz częstsza przypadłość – na tę genetyczną chorobę nie ma jeszcze skutecznego lekarstwa, dodatkowo – zanieczyszczenia, duża ilość substancji chemicznych w kosmetykach i odkażacze w wodzie sprzyjają przesuszania i podrażnianiu skóry całego ciała. Jedyna znana, skuteczna metoda radzenia sobie z AZS to łagodzenie skutków choroby.

skóra z azs

Objawy AZS można łagodzić
źródło: http://www.mojealergie.pl

Łagodzić objawy

Pielęgnacja skóry cierpiącej na atopowe zapalenie nastręcza niemało kłopotów. Każdorazowe zetknięcie z wodą bywa przyczyną przesuszeń i pogorszenia się stanu skóry. Choć u niektórych wraz z wiekiem choroba ta ulega znacznemu wyciszeniu (najgorzej atopowe zapalenie skóry przebiega u dzieci i niemowląt), to nie brakuje całej rzeszy osób dorosłych, u których łuszcząca się skóra, świąd całego ciała, nacieki zapalne oraz liczne zmiany skórne towarzyszą przez całe życie.
Osoby te powinny w szczególności dbać o właściwy dobór kosmetyków pielęgnacyjnych.

Pomoc z apteki

Na szczęście w polskich aptekach nie brakuje firm oferujących kosmetyki wyprodukowane z myślą o osobach cierpiących na AZS (także tych najmłodszych). Szczególnie uważnie trzeba dobierać kosmetyki i środki pielęgnacyjne gdy mamy do czynienia z atopowym zapaleniem skóry u niemowląt.

chore dziecko

Atopowe zapalenie skóry u dzieci jest trudne do leczenia
źródło: http://choredziecko.pl

Do wyboru mamy ochronne i intensywnie natłuszczające środki do mycia ciała i kąpieli, emolienty do nawilżania ciała i preparaty łagodzące chorobę w stanie zaognienia.

Warto także zapoznać się z tym poradnikiem: http://demsa.pl/atopowe-zapalenie-skory/

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.