Nowy rok nowy start

Zawsze, gdy Stary Rok ustępuje miejsca Nowemu, poświęcam swoje myśli rozterkom: czy warto w tym roku mieć postanowienia noworoczne. Nowy Rok traktowany jest przez nas jak przełom, coś się kończy, coś zaczyna.

Noworoczny meme

Teoretycznie świetna okazja do wprowadzania zmian, zaczynania z czystą kartą i zmian w swoim życiu. Teoretycznie, bo bądźmy szczerzy – ilu z Was udało się doprowadzić do realizacji noworocznych postanowień?

Dlaczego tak łatwo nam postanowić, a tak trudno zrealizować? Oto kilka moich wskazówek, jak uniknąć kolejne końcoworocznej frustracji z powodu niedopełnienia postanowień.

Postanowienia na 2016

  1. Spisz swoje postanowienia i wracaj do zapisków co jakiś czas – łatwiej Ci będzie zapanować nad planami i doprowadzić cele do realizacji.
  2. Niech Twoje postanowienia będą konkretne – nie planuj, że zmienisz swoje życie, napisz konkretnie jak je zmienisz (np. „znajdę nową pracę”, „będę się więcej uśmiechać”,itd)
  3. Bądź realistą – nie wpisuj na listę postanowień noworocznych tego co nie zależy od Ciebie (skreśl z niej wpisy w stylu: „znajdę chłopaka”) a także tych, o których wiadomo, że pozostaną w sferze marzeń (punkt „wygram w totka” jest raczej z góry skazany na porażkę)
  4. nie planuj wielkich zmian – niech to będą raczej małe kroczki służące do osiągnięcia celu. Nie planuj, że schudniesz 30 kilo ale postanów, że będziesz jeść więcej warzyw i ćwiczyć raz w tygodniu.
  5. Pod każdym postanowieniem wypisz sobie cele służące jego realizacji. Jeśli postanowiłeś, że w tym roku częściej będziesz się zdrowo odżywiać, napisz co konkretnie masz na myśli (rezygnację z chipsów, fastfoodów, itd).

 

Źródła grafik: http://humansareweird.com, http://anaa-anaa-86.blogspot.com, https://michaelhyatt.com
Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.