Świat wielkiej finansjery – tutaj można wiele zyskać, tutaj można przegrać dorobek życia swój i swoich przodków. Świat finansów rządzi się swoimi, bardzo brutalnymi prawami: nie ryzykujesz - nie zyskujesz, ryzykujesz – tracisz. Nie brakuje tutaj podejrzanych inwestycji, kuszących ofert wzbogacenia oraz przekrętów. Te ostatnie – jak pokazuje najnowsza historia rynku inwestycyjnego w Polsce, pojawiają się coraz częściej.

O krok od przekrętu

Cienka jest również granica pomiędzy ryzykowną lub nieudaną inwestycją a inwestycyjna aferą. Za przykład niech posłuży sprawa Domu Maklerskiego W Investments będącego w posiadaniu Piotra Wiśniewskiego. Rozpoczęli oni dystrybucję funduszy, opartych o inwestycje w ziemię rolną. Akcja ta zyskała wysokie oceny, nie brakowało jej także wiarygodności. I prawdopodobnie nie byłoby „afery” gdyby nie nagła zmiana przepisów dotyczących obrotu ziemią rolną w naszym kraju. Inwestorzy zaczęli mieć problemy z odzyskaniem swoich pieniędzy. Zaczęły się także pojawiać sygnały o błędnym zarządzaniu funduszami.

W prokuraturze

Jak podaje portal wPolityce.pl, cała sytuacja zaniepokoiła zarząd Alior Banku, który postanowił chronić interesy swoich klientów i skierował do prokuratury doniesienie o podejrzeniu  popełnienia przestępstwa, proponując równocześnie swoim poszkodowanym klientom pomoc prawną. Obecnie, śledztwo prokuratury jest nadal w toku, a na stronie W Investments możemy zapoznać się z oświadczeniem pana Piotra Wiśniewskiego, w którym stanowczo odcina się on od wszelkich zarzutów zarzucając portalowi brak dziennikarskiej rzetelności.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.