Cute-Christmas-Time-Normal

Już po 1, a nawet i po 11 listopada. Sklepy z wolna przyoblekają się w szaty typowo świąteczne – wszystkie to choinki, łańcuchy i girlandy. To dla mnie znak, że czas zacząć myśleć o prezentach świątecznych.

Nie zrozumcie mnie, proszę, źle – ja naprawdę lubię tą tradycję. Podoba mi się choinka i rozpakowywanie podarków, nie tylko w gronie rodzinnym, ale i w pracy. Nie przeszkadza mi nawet to, że czasem nie mam zielonego pojęcia, co komu kupić, ani że w zasadzie nie lubię zakupów typowo odzieżowo-kosmetycznych. Myślę, że cała sztuka polega na tym, by zacząć szukać prezentów odpowiednio wcześniej, a więc już teraz.

Co w tym roku jest w dziale moich propozycji na najlepsze prezenty bożonarodzeniowe? Na pewno jak zwykle książki. Ponieważ od pewnego czasu interesuje mnie fantastyka, takie pozycje biorę pod uwagę przy wybieraniu darów dla znajomych. Zdaję sobie też sprawę z tego, że tzw. hard sf nie każdemu podejdzie, więc zamierzam dobrze przejrzeć półki z propozycjami w rodzaju fantazy ludowo-polskiego, bo od czasów Wiedźmina takich książek powstało wiele. Moje plany utrudnia nieco to, że ktoś wpadł w Krakowie na „genialny” pomysł zastąpienia rynkowego Empiku Zarą czy innym koszmarkiem.

Fajne prezenty na święta to też – według mnie – rzeczy użytkowe. Unikam zawsze sklepów z gotowymi prezentami, bo jest tam zwykle naprawdę niepotrzebne nikomu badziewie, którego bezużyteczność promowana jest jako najwyższa cnota – figurki, głupie obrazki, świeczki i inne duperele. Wybieram raczej praktyczne naczynia i narzędzia ze sklepów w stylu skandynawskim lub rękodzieło ludowe, dostępne na rynku przed Świętami.

Prezentem bożonarodzeniowym dla pewnych osób mogą być też gotowe wejściówki i zaproszenia – np. do salonu kosmetycznego czy na elegancką kolację. Dla panów rozważam ofertę http://www.wyjatkowyprezent.pl/pomysl-na-prezent/prezenty-na-swieta – jazdy motorem, quadem, lot czy raczej chwila w balonie – wszystko bezpiecznie, w pełnym przygotowaniu, all inclusive. Taki prezent wiele osób ma szansę ucieszyć i ma jeszcze jedną zaletę – nie trzeba go w wymyślny sposób pakować…

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.