basen

Lato! Lato na horyzoncie! W końcu nadchodzi czas buszowania po plaży, kąpieli w morzu i basenie oraz wszechobecnych bosych stóp. No właśnie – martwią mnie te bosy stopy. O ile spacery po piasku nie przyczynią się znacząco do zdrowia naszych stóp, to bieganie na bosaka po basenowych płytkach lub branie wspólnego prysznica bez klapek może się skończyć ogólnym płaczem i zgrzytaniem zębów. A tak konkretnie to może się skończyć grzybicą.Stopy

Nie lekceważ grzybicy

Nic groźnego, powiecie? Bzdura!    Oczywiście nie obejdzie się bez fachowej pomocy i leków (osobiście polecam Canespor* firmy Bayer- http://www.canespor.pl/).

Grzybica stóp dotyka nas najczęściej. Spotkać ją można wszędzie tam gdzie spotkamy gołe stopy: na basenie, pod natryskiem, a nawet w przebieralni. Łatwo się przenosi, a więc najprostszą formą walki z nią jest profilaktyka (proponuję zaopatrzyć się w gustowne plastikowe klapki).

Walcz!

Jeśli już jednak Cię dopadła to pozostaje tylko wytoczenie ciężkiej artylerii i do boju! CanesporWażna sprawa – uważaj, żeby grzybicy nie przenieść na inne rejony ciała. Bardzo często i bardzo łatwo przenieść zakażenie grzybicze na przykład w rejon pachwin (bardzo nieprzyjemne). Można tego uniknąć – mycie rąk po każdym dotknięciu stóp i używanie do stóp osobnego ręcznika powinno wystarczyć.

* Taka mała ciekawostka o kremie Canespor – podobno wykorzystuje się ją także (z powodzeniem) do leczenia i łagodzenia objawów łupieżu pstrego.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.