Znasz już podstawy fotografii i marzysz, żeby zająć się tym na poważniej? Fotografowanie to idealne hobby dla ludzi kreatywnych i artystów. To także wspaniała możliwość na sprawdzenie swojego zmysłu artystycznego, spostrzegawczości oraz wyczucia chwili. To, w końcu, niezawodny sposób na utrwalenie wspomnień i zatrzymanie ważnych chwil.

Ale aparat fotograficzny to nie wszystko – w miarę rozwijania się nowej pasji oraz podnoszenia fotograficznych kwalifikacji potrzebna będzie coraz większa liczba niezbędnych gadżetów. Oto kilka podstawowych „zabawek” z torby fotografa (nie tylko amatora):

 1. Lampy błyskowe – te wbudowane w aparaty często są zbyt słabe, aby wykonać zdjęcie dobrej jakości. Wiele profesjonalnych aparatów nie posiada ich w ogóle – warto mieć więc w posiadaniu takową.

  Photo credit: https://pixabay.com

 2. Obiektywy – tych powinniśmy mieć przynajmniej kilka. Od tych podstawowych, po te do zadań specjalnych. Przydadzą się nieraz.

  Photo by Connor Hancovsky on Unsplash

 3. Blenda – podstawowe wyposażenie każdego fotografa.

  Photo credit: https://commons.wikimedia.org

 4. Karty pamięci – warto zaopatrzyć się w co najmniej kilka – oczywiście dobrej jakości i sprawdzonej marki, nie ma nic gorszego niż popsuta karta z dorobkiem całej sesji fotograficznej…

  Photo credit: alefot via Foter.com / CC BY

 5. Torba na aparat – te profesjonalne mają sporo kieszeni na wszystkie gadżety.

  Photo credit: hnnbz via Foter.com / CC BY

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.