Miejskie korki, wąskie uliczki i ograniczone miejsca parkingowe – z tym wszystkim mają do czynienia kierowcy przemieszczający się po dużych aglomeracjach miejskich. Podróż autem przez miasto powoli staje się walką o przetrwanie. Samochodów wszak przybywa, a wielkomiejskie ulice i parkingi nie zawsze są w stanie poradzić sobie z tak dużym natężeniem ruchu. Z tego względu warto zwrócić szczególną uwagę, jak wybrać samochód przeznaczony do jazdy po mieście. Nie sprawdzą się tutaj duże pojazdy typu kombi, kłopoty mogą też nastręczać większe gabarytowo modele terenowe. Miejskie place i uliczki to zdecydowanie domena aut małych, zwinnych i poręcznych.

A gdyby tak Ford Ka?

Na szczególną uwagę zasługuje kultowy już model ze Forda – Ford Ka. To niepozorne autko ma szereg zalet, które docenią kierowcy zmagający się na co dzień z poruszeniem się po mieście.

Główne zalety? To przede wszystkim łatwość manewrowania podczas ruchu pojazdów w korkach. Tego typu pojazdy cechuje także małe zużycie benzyny: palą one niewiele, przez co są znacznie bardziej ekonomiczne w ruchu miejskim (podczas którego i tak spala się sporo). Niewielkie gabaryty zapewnią nam niekłopotliwe parkowanie w nawet najbardziej ciasnych uliczkach i parkingach.

Co takiego wyróżnia Forda Ka spośród innych małych samochodów? Przede wszystkim komfort podróżowania. Mimo swoich kompaktowych rozmiarów, Ford Ka jest samochodem przestronnym. Bez problemu zmieści się do niego pięć dorosłych osób i żadna z nich nie będzie narzekać na ciasnotę. Inteligentne i nowoczesne technologie, w które można doposażyć naszego Ka, to także miły dodatek. System Ford KeyFree pozwoli otwierać samochód bez konieczności wyjmowania kluczyków, natomiast SYNC 3 umożliwi sterowanie telefonem oraz systemem audio za pomocą prostych komend głosowych.

I choć opinie na forum o Fordzie Ka bywają rożne (zadowolić każdego użytkownika samochodu jest rzeczą niemożliwą), to grono fanów tego niepozornego auta z roku na rok się powiększa. I trudno się temu dziwić, przyglądając się kłopotom kierowców dużych aut.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.