filofax

Jakiś czas temu z zachwytem pisałam o znalezieniu idealnej (dla mnie) metody planowania – Bullet Journal. Metodę tę nadal uwielbiam – za jej elastyczność, za to, że wiele wybacza i, przede wszystkim, za to, że nie wymaga wielu nakładów finansowych, drogich kalendarzy i notatników (choć są tacy fascynaci tej metody, którzy wydają krocie na notesy, przybory do pisania, taśmy washi, naklejki, itd. – ale to już jest temat na zupełnie inny post).

Zmiany, zmiany…

Zrezygnowałam jednak z tradycyjnej jej postaci – zwykłego notesu, w którym samodzielnie wpisuje się dni miesiąca i rozpisuje poszczególne dni. Owszem nadal korzystam z metody rozpisywania zadań i spotkań w BuJo – metodzie, jednak z notesu przerzuciłam się na styl filofax.

organizery filofax

źródło: https://www.filofax.co.uk

Filofax…

Filofax – to nic innego jak stary, dobrze nam znany organizer. Nazwa tej metody planowania wzięła się od nazwy brytyjskiej firmy, która po praz pierwszy wprowadziła ten patent do użytku (początkowo „filofaxy” używane były przez brytyjskie siły zbrojne). Zresztą nadal Filofax jest najbardziej znanym producentem właśnie organizerów oraz licznych dodatków do nich.

Doskonały nauczyciel

Żeby nie było wątpliwości -każdego poszukującego idealnych metod planowania polecam zaznajomienie się z koncepcją stworzoną przez Rydera Carolla. Mnie ten wynalazek nauczył przede wszystkim…planowania. Dzięki niemu tak naprawdę nauczyłam się, że samo kupowanie kalendarzy i planerów nie wystarczy – trzeba jeszcze z nich umieć korzystać, samo patrzenie na pienie zadrukowane strony w organizacji czasu i realizacji zadań nie pomoże.

BuJo

Filofax często używany jest do prowadzenia BuJo
źródło: https://www.flickr.com

Gdyby nie to przepisywanie

Czemu więc przerzuciłam się na organizer? Szczerze mówiąc dobiło mnie przepisywania potrzebnych danych, list i notatek podczas zmiany notatników i to, w moim przypadku, jest jedyna wada jaką odkryłam w oryginalnej wersji BuJo.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.