To już teraz – zaraz – od soboty. Tegoroczny Unsound Festival 2014 odbędzie się w dniach 12 – 19 października w Grodzie Kraka. To niezwykła okazja, tym bardziej że tego roku będzie naprawdę wiele sław. A także tych mniej znanych wykonawców „niszowych”.

Największa gwiazdą będzie oczywiście Swans. Koncert odbędzie się 18 października i będzie w dużej mierze promował ich nową płytę –„To Be Kind”. Oprócz tego organizatorzy zapraszają na koncerty Carter Tutti Void, The Necks, Radian, Księżyc, Ben Frost, DJ Stringraya, Joseya Andersona, Perc, Rrose, Total Freedom i Evol.

Maje tegoroczne typy to polski zespół Księżyc – muzyka psychodeliczno – etniczno minimalistyczna, a nawet eksperymentalna, klimatyczny i nieco anarchiczny Total Freedom, oraz prawdziwa perełka, którą uwielbiam niezmiennie od lat kilku: Carter Tutti Void, czyli duet złożony z samych Cosey Fani Tutti i Chrisa Cartera – połówki słynnego Throbbing Gristle, który w połowie lat 70 ubiegłego wieku zapoczątkował gatunek znany dziś jako industrial. Po jego rozpadzie Cosey i Chris grają głównie w nurcie typowym dla transie połączonym z elementami elektfroniki i disco.

Tegoroczny Unsound tradycyjnie już będzie się odbywać w kilku miejscach Krakowa – tak więc mamy do wyboru także różnice sceny i klimaty. Bilety można kupić w Internecie lub bezpośrednio na stronie organizatora, który sprzedaje również bilety na inne polskie festiwale (T-mobile): http://www.t-mobile-music.pl/festiwale.html. Ilość miejsc jest ograniczona – jeśli chcemy się udać na któryś z koncertów, najlepiej jest zabukować wejściówki już teraz. Dostępne były też do niedawna (mi jednak nie udało się na to zapałać) cale karnety a kilka koncertów tematycznych – jeśli ktoś takowe posiada, a nie zamierza skorzystać, proszę o kontakt 🙂

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.