plany budynków

Zdradzę Wam sekret – gdy była mała, a w każdym razie nieco mniejsza niż teraz, marzyłam o jednym – żeby w przyszłości zostać architektem. Oczywiście był to jedne z wielu wymarzonych przeze mnie zawodów, marzenie o każdym z nich powstawało pod wpływem książki lub serialu (jak chociażby to o byciu prokuratorem wojskowym – łatwo się domyśleć, że byłam wielką fanką serialu „JAG – Wojskowe Biuro Śledcze). To o zostaniu projektantem i konstruktorem pięknych budynków narodziło się oczywiście pod wpływem książek Joanny Chmielewskiej w w szczególności tych o przygodach wesołej kompanii Lesia.

drapacze chmur

marzyłam o tym, żeby projektować takie budynki

Te realne i te nierealne

Marzenia te dodatkowo były wspierane przez liczne, artystyczne fotografie architektury znalezione w kolorowych czasopismach (przed erą google maps) oraz internecie. I choć w dorosłym życiu trudno być jednocześnie prawnikiem, architektem, księżniczką, cyrkowcem (nie pytajcie!), antropologiem i kustoszem muzealnym (kultowa seria o przygodach Pana Samochodzika – a jakże) – to jednak trochę z tych dziecięcych, nie do końca realnych marzeń pozostało. Każde z nich przerodziło się w mniejszą lub większą pasję.

Pozostało z dawnych marzeń…

Lubię być rozpieszczana niczym księżniczką (ale która kobieta tego nie lubi?), fascynuję się antropologią kultury (choć i macanie ludzkich czaszek mi nie obce), z chęcią odkrywam historyczne zagadnienia i poznaję świat sztuki muzealnej. I najważniejsze – kocham architekturę! Bardzo często rezygnuję z podróży komunikacją miejską tylko po to, żeby nieśpiesznie cieszyć oko detalami i perełkami architektonicznymi, bawić się w fotografowanie a czasami nawet w artystę rysownika. Dla mnie fotografia architektury to nie tylko zwykłe obrazki murów czy kamienic, dlatego gdziekolwiek jestem, tam zawsze staram się chłonąć historię każdego budynku.

szkic budynku

zamiast tego czasami szkicuję
źródło: http://eyphoto.net/

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.