Czy pojawienie się kaszlu zawsze wymaga wizyty u lekarza? Czy jesteśmy w stanie poradzić sobie z nim sami i jakie są najskuteczniejsze domowe sposoby walki z suchym kaszlem? Te i inne pytania zadajemy sobie często, zwłaszcza w sezonie jesiennym i wiosennym, kiedy to częste zmiany pogody oraz zmiana wilgotności powietrza przyczyniają się do zwiększenia zachorowalności na przeziębienia.

Domowe sposoby na kaszel

Kaszel, szczególnie ten pojawiający się u dzieci, często jest źródłem naszych niepokojów. Na szczęście w większości przypadków, nie ma najmniejszych powodów do zmartwień – najczęstszą przyczyną pojawienia się kaszlu jest bowiem zwyczajne przeziębienie. Zarówno kaszel mokry w pierwszym okresie choroby, jak i kaszel suchy w późniejszym są typowymi dla przeziębień objawami. Bez trudu poradzimy sobie z nim domowymi sposobami.

Nawilżanie i miód

Najczęściej wymienianym domowym sposobem na kaszel, także u dzieci, jest po prostu nawilżanie gardła. Nieocenione usługi oddadzą nam tutaj różnego rodzaju herbatki i napary ziołowe, najlepiej z dodatkiem miodu lub soku z malin (mają działanie rozgrzewające, nawilżające i antyoksydacyjne).

Miód, znany już od pokoleń jako idealne domowe remedium na suchy kaszel, zadziała antybakteryjnie i łagodząco nawet na uporczywy kaszel. Jego zwolennicy twierdzą również, że ma działanie wykrztuśne – znajdzie więc zastosowanie podczas domowych kuracji kaszlu mokrego.

Domowe sposoby na kaszel – inhalacje

Skuteczne działanie łagodzące rożne rodzaje kaszlu wykazują również domowe inhalacje. Inhalacje na kaszel, także mokry, najlepiej wspomóc olejkami eterycznymi wiele z nich wykazuje zbawienne oddziaływanie na nasz organizm. Olejek tymiankowy, lawendowy, eukaliptusowy lub lebiodkowy pomagają zwalczyć infekcje, zadziałają wykrztuśnie i złagodzą kaszel.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.