Dzień Ziemi

Od 47 lat 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. To idealna okazja,żeby na chwilę zatrzymać się i pomyśleć o tym jak każde nasze zachowanie, działanie wpływa na całe nasze środowisko. Każda nasza akcja rodzi reakcję ze strony naszej planety. Warto więc czasem przyhamować i zastanowić się co można zmienić w naszym stylu życia, aby choć trochę przyczynić się do poprawy środowiska.

I choć, tak naprawdę, każdy nasz dzień powinien być Dniem ziemi, to właśnie ten moment możesz wykorzystać do zapoczątkowania zmian i wdrożenia w życie kilku zasad pozwalających nam być bardziej „eko”.

 1. Używaj toreb wielokrotnego użytku. Mimo że już od wielu lat sklepy nie zasypują już nas darmowymi, jednorazowymi
  torby z materiału

  Torby z materiału są teraz bardzo modne
  źródło: http://ichaiyo.com

  „reklamówkami” to nadal wielu jest nieprzekonanych do noszenia ze sobą wielorazowych toreb na zakupy. A szkoda, bo te ostatnie potrafią być naprawdę kolorowe, ładne i trendy.
 2. Obcuj z przyrodą – wychodź na spacery do lasu, parku, nad rzekę lub jezioro. Poczuj i poznaj przyrodę.
 3. Jedz mniej (lub wcale) mięsa. Pomoże to nie tylko środowisku ale i Twojemu zdrowiu.
 4. Pamiętaj o recyklingu. I nie chodzi tu tylko o segregowanie śmieci. Nie zapominaj też o odpowiednim składowaniu lekarstw, baterii i elektrośmieci.
 5. Kupuj produkty i żywność organiczną. Są zdrowsze a proces ich produkcji jest o wiele bardziej przyjazny dla środowiska naturalnego niż tradycyjna żywność i kosmetyki.
 6. Zastąp plastikowe pojemniki i butelki szklanymi. Są nie tylko ładniejsze ale i zdrowsze, przyjaźniejsze oraz bardziej biodegradowalne niż plastiki.
 7. Postaw na kompost – zdrowiej, bez chemii a rośliny rosną nie gorzej niż na pestycydach.
 8. Kupuj ekologiczne środki do czyszczenia domu - mniej uczulają, nie zawierają szkodliwych substancji a ich pozostałości nie szkodzą środowisku.

  Ekologiczne detergenty

  Ekologiczne detergenty są bardziej przyjazne dla środowiska
  źródło: http://www.zdrowylink.pl

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.