network cables connected to switchWiecie, że Internet w Polsce istnieje już pod ponad 20 lat? A na świecie – właściwie już od trzydziestu. Jako jego wielka fanka i w związku z tym, że kończy się właśnie powoli rok 2014, postanowiłam dokonać tu pewnego posumowania. Co dał nam tak naprawdę Internet?

Komunikacja

Tak, światowa sieć dała ludziom przede wszystkim łatwość komunikowania się, także z osobami z drugiej strony globu. Dziś wprawdzie gadanie z obcym z Nowej Zelandii nie wydaje się już ani tak odkrywcze, ani tak fascynujące, jak dekadę temu, gdy były jeszcze IRC-e. Jednak nadal łatwo jest porozmawiać z rodziną czy wcześniej znanymi już znajomymi, którzy wyjechali gdzie indziej. Co więcej – można też zobaczyć te osoby na żywo, odkąd łatwo jest przesyłać film i ruchomy obraz. Jak bardzo to ważne widać choćby po ewolucji naszych komunikatorów internetowych – kto jeszcze pamięta IRC-a czy nawet pierwsze gg?

Kupowanie w sieci

Kupowanie i sprzedawanie towarów egzotycznych, takich, których nie sposób nabyc po prostu w sklepie za rogiem, nigdy dotąd nie było tak powszechne. Co nam to daje? Tak, oczywiście, jest to globalizacja, ale sama idea jest raczej miła i szczytna. Polecam artykuł: http://mambiznes.pl/artykuly/czytaj/id/1698/historia_sukcesu_serwisu_ebay_com

Praca w sieci

Jestem absolutna wielbicielką pracy zdalnej. Dzięki szerokopasmowemu i stabilnemu Internetowi możemy ja wykonywać zarówno dla małej firemki zza rogu ulicy, jak i dla koncernu w Stanach Zjednoczonych. To pozwala pracować uczniom, niepełnosprawnym, chorym, kobietom w ciąży, i tak dalej. Ofert jest dziś wiele – spójrzcie choćby tutaj: http://www.goldenline.pl/grupy/Komputery_Internet/praca-zdalna-it/

Finanse w Internecie

Mało kto opłaca dziś rachunki na poczcie czy każe sobie wypłacać zarobione pieniądze w kopercie. Moim zdaniem to dziwne, że w ogóle tak dużo osób – młodych osób – jeszcze to robi. Jednak nieuchronnie i tu Internet powoli wchodzi pod strzechy. Dowodem na to jest choćby mające miejsce parę lat temu prawne uznanie przez Polskę faktur elektronicznych czy też możliwość pożyczania pieniędzy nawet nie na telefon, ale po prostu przez Internet. Przykład: https://www.vivus.pl/.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.