Święta to często dość frustrujący moment dla pań domu. Bez względu na to czy na horyzoncie jawi się Boże Narodzenie, czy też do drzwi puka Wielkanoc – typowa pani domu święta spędza przy kuchni lub biegając pomiędzy zlewozmywakiem a suto zastawionym stołem. Do tego dodajmy jeszcze tydzień lub dwa wzmożonej aktywności przed świętami – zakupy, sprzątanie i gotowanie – i już mamy idealny sposób na to, jak się wykończyć. A przecież ani Wielkanoc, ani Boże Narodzenie nie muszą tak wyglądać.
  • Zakupy zrób z wyprzedzeniem – zostawianie ich na przedświąteczny weekend to nie najlepszy pomysł. Kolejki, tracące cierpliwość kasjerki, drące się wniebogłosy dzieci i przepychające się tłumy raczej nie sprzyjają świątecznej atmosferze.

  • Nie szalej z zakupami i gotowaniem. Owszem świąteczne dni warto (i należy) uczcić wykwintnym lub tradycyjnym jedzeniem, ale nie oznacza to, że musimy szaleć z ilością. Najlepiej zaplanować ile jesteśmy w stanie zjeść i ugotować nieco więcej. Mniej jedzenie oznacza mniejsze wydatki, mniej spożytych kalorii i mniej dolegliwości gastrycznych, a także – mniej zmarnowanych produktów.
  • Nie zdążyłaś posprzątać? Trudno – święta i tak się odbędą, a brak wypolerowanych podłóg i kurz za kanapą w niczym im nie ujmą.

  • Zaplanuj czas dla siebie – co prawda mawiają, że im tłoczniej tym weselej, jednak dzień lub choćby jeden wieczór spędzony w skromnym gronie najbliższych pozwoli nacieszyć się ich bliskością i porządnie zrelaksować.
  • Nie rób wszystkiego sama – Twoje dzieci doskonale potrafią pokroić warzywa na tradycyjną sałatkę jarzynową, a mąż wbrew obiegowej opinii potrafi zrobić nawet te nieco bardziej skomplikowane zakupy spożywcze. Jedyne ryzyko to mniej perfekcyjne kawałki warzyw w sałatce i groszek od innego producenta.
Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.