garść czytników

Wakacje to dla mnie czas wzmożonego czytania – dłuższe wieczory, wymarzony urlop i spore zasoby energii sprzyjają podniesieniu średniej krajowej czytelnictwa w naszym kraju. Tak samo jak każdy szanujący się książkomaniak, nie wyobrażam sobie jakiegokolwiek wyjazdu bez sterty lektury mniej lub bardziej obowiązkowej.

Na szczęście czasy gdy moje książki zajmowały więcej miejsca niż ciuchy dawno minęły. Czytnik książek oddaje mi tutaj nieocenione przysługi.

Nagroda dla Polaków

Na Polskim rynku nie brakuje ofert przyzwoitych czytników. Na pierwszy plan wysuwa się dość przyzwoity, zaprojektowany w Polsce inkBook. Czytnik ten zdążył już zdobyć prestiżową nagrodę Red Dot 2017 (światowa nagroda przyznawana od 1955 w dziedzinie projektowania). Czytniki te charakteryzują się stosunkowo przystępnymi cenami i praktycznymi funkcjami (jak choćby możliwość wyłączenia dotykowego przewracania stron). To także dość przyzwoita konkurencja dla słynnego produktu rodem z Amazona i często można go nabyć w korzystnych cenach wraz z abonamentem Legimi.

Kindle Paperwhite

źródło: https://www.amazon.com

Klasyk

Skoro już o Amazonie mowa – Kindle to czytniki, które podbiły świat. Najbardziej znane i, jak do tej, pory nadal najbardziej dopracowane czytniki jakie można spotkać na globalnych rynkach. Ekran, który nie męczy wzroku i maksymalnie uproszczona obsługa to ich cechy charakterystyczne. Na bardzo duży plus można też zaliczyć całą obsługę serwisową – z bezproblemową wymianą na nowy egzemplarz włącznie.

Dla wielbicieli przycisków

Ostatnie czytniki, z którymi miałam okazję współpracować, to PocketBook. Te odskakują od dwóch pozostałych przede wszystkim nieco innym designem. Pośród czytników tej marki znajdziemy też czytniki z obsługą klawiszową (dla tych, którzy nie przepadają za ekranami dotykowymi). Te czytniki można spokojnie określić jednym słowem – porządne.

czytnik książekI jak w przypadku inkBooków, tak i tutaj warto się przyjrzeć ofercie w pakiecie z abonamentem Legimi.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.