ćwiczenia z angielskiego

Na starość zmądrzałam – przynajmniej w kwestii podejścia do nauki, samo dokształcania się i rozwijania swoich pasji. Na pierwszy rzut idą języki obce. Już dziś wiem, że nowy, 2017, rok spędzę na przypominaniu sobie dawno zapomnianych języków (rosyjskiego i francuskiego), doskonaleniu tych w miarę opanowanych (angielskiego) i poznawaniu nowych (w końcu muszę znaleźć czas na podstawy języka japońskiego).

Najlepiej zacząć w przedszkolu

Dzisiaj wiem jakim było błędem nie przykładanie się do języków obcych na etapie szkolnym – choć wczasach mojej szkolnej kariery możliwości pozaszkolnej nauki języków były ograniczone. Na szczęście dzisiaj dzieciaki mają wiele okazji do wczesnego rozpoczęcia nauki w tym kierunku.

nauka przez zabawę

Dzieci uczą się najlepiej przez zabawę
źródło: https://mamonjapaolovingenglish.wordpress.com

Znalezienie dobrego kursu języka angielskiego dla dziecka (do czego gorąco zachęcam) to obecnie nie problem. Uczyć mogą się już dzieci w bardzo wczesnym wieku – nie brakuje szkół językowych oferujących zajęcia nawet dla dzieci w wieku wczesnoprzedszkolnym. Dzięki temu, dzieci mają szansę opanować język obcy na równi z ojczystym.

Warto inwestować

Ile kosztuje nauka angielskiego dla dzieci? Tutaj nie ma jednej, właściwej odpowiedzi. Wszystko zależy od szkoły językowej (jej renomy, wielkości i lokalizacji), metody nauczania oraz, oczywiście, miejscowości w jakiej nauka ma się odbywać (w dużych miastach, jak zwykle, koszty rosną). Zazwyczaj jednak koszt posłania dziecka na dodatkowe zajęcia językowe nie są większe niż analogiczne kursy prowadzone dla osób dorosłych.

nauka angielskiego

źródło: https://www.kidsdailies.com/

Nauka w domu

Warto także pracować z dzieckiem w domu. Książeczki w języku angielskim, bajki puszczane w oryginale i obcojęzyczne piosenki oswoją dziecko z językiem i pomogą mu odnaleźć w nauce języków pasję.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.