Ford Focus
samochód w częściach

źródło: http://wmeritum.pl/

Samochody się psują. Bez względu na markę, rok produkcji czy stopień zamortyzowania pojazdu poszczególne części i mechanizmy ulegają zużyciu, awarii lub zniszczeniu. Możemy oczywiście starać się, poprzez odpowiednie używanie i konserwację, zminimalizować ryzyko nagłej awarii ale nie ukrywajmy – pewnym sytuacjom nie jesteśmy w stanie zapobiec, a usterki trafiają się nawet w najdroższych i najbardziej renomowanych markach samochodów. W końcu- to tylko maszyny wyprodukowane przez ludzi – mniej lub bardziej omylnych.

Widmo awarii

Awarie we współczesnych, naszpikowanych elektroniką, pojazdach strącają sen z powiek niejednemu użytkownikowi samochodu. Bywa bowiem tak, że czasami drobna usterka z pozoru nic nie znaczącej części niesie za sobą spore koszty naprawy – niejednokrotnie wymieniać trzeba bowiem cały elektroniczny panel. Czy jednak opłaca się szukać tańszych zamienników oryginalnych części? Najczęściej – nie!

Części? Tylko oryginalne

Oryginalne części samochodowe, bez względu czy mówimy tutaj o częściach do Forda Focusa czy też Rolls Royce’a, gwarantują nam nie tylko najlepszą jakość użytkowania ale i bezpieczeństwo oraz solidność wykonania. Tanie podróby części zamiennych mogą niejednokrotnie przynieść więcej szkody niż pożytku – zagrażać mogą one nie tylko sprawności pojazdu ale i bezpieczeństwu podczas jazdy (części takie wyprodukowane są zazwyczaj z gorszych materiałów, wiele do życzenia pozostawia także sama jakość ich wykonania).

części zapasowe

źródło: http://pictures.4ever.eu/

Fakt – oryginalne części są drogie, ale czy na bezpieczeństwu warto oszczędzać?

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.