Uprawianie sportów, aktywny tryb życia, a nawet zwykły spacer po mieście – wszystkie te sytuacje stwarzają zagrożenie dla delikatnych, wielkoekranowych i wyjątkowo kruchych telefonów komórkowych. Chwila nieuwagi lub śliskie ręce a nasz nowoczesny smartfon ląduje bez gracji na ziemi. Skutki – uszkodzona elektronika, popękana obudowa, stłuczony lub porysowany ekran. Ale spokojnie – dobrze zabezpieczając telefon uda nam się uniknąć lub znacznie zminimalizować tego typu szkody.
  1. Szkło hartowane – po to zabezpieczenie powinniśmy sięgać w pierwszej kolejności. Najlepiej zakupić je od razu wraz z nowym telefonem. Koszty takiego szkła zaczynają się od 40-50 złotych, naprawa stłuczonego ekranu to nie mniej niż 300 złotych – rachunek jest tutaj dość prosty.
  2. Folie ochronne – przed rozbiciem szkła ekranu co prawda nie zabezpieczą, ale przed zarysowaniami już tak. Sprawdzą się np. plaży lub w damskiej torebce.
  3. Pokrowce i futerały zabezpieczą przede wszystkim obudową telefonu. Chronią także delikatne podzespoły telefonu przed nadmiernymi wstrząsami. Wybierać możemy spośród wielu: silikonowe, skórzane z klapka lub bez, tradycyjne bumpery – do koloru, do nastroju  i, oczywiście, do własnych potrzeb.
  4. Ostrożność – to zdecydowanie najtańszy (bo darmowy) i jednocześnie najtrudniejszy sposób ochrony smartfonów. Z telefonem obchodźmy się delikatnie – nie rzucajmy nim na meble, nie zostawiajmy na siedziskach, nie zostawiajmy na skraju wysokich mebli. Trzymajmy je w rękach delikatnie i pewnie oraz unikajmy z korzystania z nich jeśli jesteśmy w ruchu.
Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.