Prowadzenie samochodu to czasami konieczność, czysta zabawa i przyjemność. Dla niektórych – stres i przysłowiowe zło konieczne. Dla niektórych kierowców stresujące bywa nie tylko samo kierowanie pojazdem, poruszanie się w ruchu drogowym lub długie, wymagające wysiłku trasy ale i sama świadomość problemów jakie może napotkać właściciel pojazdu w swojej karierze na polskich drogach. Jak więc sobie radzić w stresujących sytuacjach?

Kobiety boją się przede wszystkim jednej rzeczy – złapania gumy gdzieś na mało uczęszczanej drodze. Wymiana koła w samochodzie przeraża niejedną panią (a także co poniektórych panów), jednak strach ma wielkie oczy – tak naprawdę to nic trudnego! Warto więc nauczyć się jak to zrobić – ustrzeże nas to przed przykrymi sytuacjami i frustracją. Oczywiście, posiadanie w pełni sprawnego koła zapasowego to nie tylko pusty zapis w kodeksie drogowym!

Częstą obawą spędzającą sen z powiek kierowcom jest wizja wypadku na drodze. Najczęściej bardziej budzi strach wizja drobnych kolizji i stłuczek, a konkretnie – formalności i kłopoty z ubezpieczycielami, które zdarzają się w następstwie.
Dla własnego spokoju, proponuję więc system Bezpośredniej Likwidacji Szkód – w takich przypadkach wręcz niezastąpiony. Dzięki niemu zgłoszenie szkody z OC stanie się banalnie proste, w razie stłuczki zostaniemy także dokładnie poinstruowani co robić.

Rozładowany akumulator zawsze sprawia niemało kłopotu. Tutaj niestety stresu nie unikniemy ale dobrze jest odbyć krótkie przeszkolenie u zaufanego mechanika, żeby mieć pojęcie jak w takiej sytuacji odpalić samochód i, co ważniejsze, nie uszkodzić przy tym silnika. Zła wiadomość, w takich przypadkach bez pomocy drugiego kierowcy i jego auta się nie obędzie.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.