kolorowa skoda

Zniszczony lakier, zarysowania, odpryski na lakierze lub widoczna rdza jeszcze do niedawna groziły długim i kosztownym procesem jakim niewątpliwie jest lakierowanie samochodu. Nie dość, że wizyta u lakiernika pozostawiała dość znaczną pustkę w kieszeniach kierowców, to jeszcze cały proces lakierowania zajmował ładnych parę dni. A to wszystko i tak przy założeniu, że nasze wypieszczone czterokołowe cacko trafiło w ręce fachowca…

Samochód pod kolor lakieru do paznokci – no problem

Tak było jeszcze do niedawna – na szczęście od niedawna jest moda na nowy sposób odświeżenia koloru samochodu – mowa o foliowaniu samochodu. Foliowanie samochodu od paru lat stanowi dość mocną konkurencję dla tradycyjnego lakierowania. I trudno się temu dziwić – ta metoda daje bowiem sporo możliwości, które wcześniej nie były możliwe lub były wyjątkowo trudne do realizacji.

volksvagen

Różowe moro? Z metodą foliowania samochodu to banalnie proste
źródło: http://moto.onet.pl

Samochód terenowy w ochronnych barwach amerykańskich marines? Proszę bardzo. Tęczowe motylki na samochodzie córki? Teraz to nic trudnego – foliowanie samochodu da sobie radę ze wszystkim.

Folia chroni lakier

Ale foliowanie samochodu to nie tylko kaprys właścicieli samochodów. Coraz większe parcie na ekologię i ochronę środowiska nie pozostało bez wpływu na jakość lakierów używanych przez producentów samochodów. Obecnie używane, łagodniejsze dla środowiska i bardziej ekologiczne lakiery nie idą w parze z jakością – zdarza się, że nawet delikatne muśnięcie samochodu powoduje trwałe uszczerbki na powłoce lakieru. Folia winylowa używana w procesie foliowania pełni doskonałą funkcję ochronną.

Foliowanie samochodu to żmudny proces - ale warto czekać źródło: http://www.ghostcar.pl

Foliowanie samochodu to żmudny proces – ale warto czekać
źródło: http://www.ghostcar.pl

Warto zainwestować

Foliowanie zajmuje co prawda kilka dni (średnio 5 dni wytężonej pracy fachowca) – oczywiście, jak to w wielu przypadkach bywa, tak i tutaj nie warto oszczędzać i zaufać sprawdzonym, choć czasami nieco droższym firmom – kiepsko położona folia może się bowiem przyczynić do powstawania trwałych uszkodzeń na karoserii lub, w nieco lepszym przypadku, wyglądać po prostu mało estetycznie.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.