samochód pod ochroną

Wypadek, stłuczka, niegroźna kolizja – to zmora każdego kierowcy. Nawet najbardziej ostrożny i przepisowy użytkownik polskich dróg może stać się ofiarą mniej uważnego kierowcy, słupka parkingowe lub po prostu – chuliganów. Wgnieciony błotnik, zadrapany lakier lub zbita szyba w naszym samochodzie to z pozoru niewinne szkody, ich naprawa bywa jednak uciążliwa i, co tu kryć, kosztowna.

stłuczka samochodowa

źródło: http://www.bankier.pl

Dlatego szczególnie uważnie musimy się zastanowić nad wyborem swojego ubezpieczyciela. Teoretycznie – za poniesione szkody odpowiada zazwyczaj ubezpieczyciel sprawcy, kłopot w tym, że wyasygnowanie zapłaty od niego bywa drogą wyjątkowo krętą i naszpikowaną przeszkodami. Na szczęście stworzono wynalazek zwany Bezpośrednią Likwidacją Szkód. Sama usłyszałam o niej niedawno, od mojego zaufanego od lat agenta ubezpieczeniowego, i cały pomysł od razu przypadł mi do gustu.

znak drogowy

źródło: http://doradcafinansowyefg.blogspot.com

Co to takiego ten cały BLS? Bezpośrednia Likwidacja Szkód pozwala nam na zgłoszenie szkody, która powstała nie z naszej winy, u naszego ubezpieczyciela. Wypłata odszkodowania także następuje ze strony naszej firmy ubezpieczeniowej. Dzięki temu możemy mieć pewność, że wypłata środków nastąpi szybko i przede wszystkim, cały czas kontaktujemy się z ubezpieczycielem do którego mamy zaufanie. Nie musimy także liczyć na łaskę sprawcy szkody.

System tez powodzeniem działa od wielu lat w wielu europejskich krajach (przykładowo we Francji ta metoda zgłaszania szkód działa od 1968 roku, we Włoszech od 1978, natomiast Belgowie korzystają z BLS od 1972), nie musimy się więc obawiać, ze jesteśmy królikami doświadczalnymi- BLS jest już od dawna sprawdzony i, co ważniejsze, wg opinii jakie zgromadziłam – skuteczny.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.