notebook

Blogi opanowały internet. To co miało być z początku tylko internetowymi pamiętnikami, w ciągu kilku lat, stało się źródłem wiedzy, inspiracji, sposobem na życie, a dla niektórych – całym życiem. Blogowanie to dość popularna rozrywka – niektórzy prowadzą swoje blogi z nastawieniem na zarobek, inni, żeby podzielić się tym co kochają, jeszcze inni bo taka moda. Czy trudno jest więc zacząć i poprowadzić swoje własne miejsce w sieci? Nie!

Na temat

Na początku warto przemyśleć tematykę bloga. Czy będzie to blog ukierunkowany na jedną konkretną dziedzinę? Czy może raczej tzw. blog lifestylowy? Oczywiści profil bloga można zmienić także w trakcie jego prowadzenia (lub w razie potrzeby założyć drugi, o innej tematyce), dobrze jednak mieć jakiś plan już na samym początku.

blogowanie

Blogowanie daje sporo frajdy
źródło: http://www.crushcampaigns.com/

Tematy poruszane na blogu powinny być bliskie sercu jego twórcy. Nie warto sięgać po ambitne i trudne tematy, na których się nie znamy – czytelnicy bezlitośnie nam to wytkną.

Chwytliwa nazwa

Nie bez znaczenia jest również nazwa bloga. Powinna być krótka, oryginalna i taka, która jednoznacznie będzie się kojarzyć z naszym blogiem. Dla takiej nazwy łatwiej też znaleźć nie zajęta domenę – te sztampowe i są już zazwyczaj zajęte

Gdzie blogować?

Nazwa i temat już są. Teraz pora na wybór platformy blogowej. Tutaj wybór mamy sporo – od tych najbardziej popularnych, sygnowanych wielkimi internetowymi koncernami aż po mało znane. Obeznani z informatyką i tworzeniem stron mogą także postawić na własną domenę i hosting.

dodawanie postu

warto wybrać sprawdzoną platformę
źródło: https://qbeatsinc.wordpress.com/

I ostatnia rada – bawcie się tym co robicie. Niech tworzenie bloga będzie pasją i przyjemnością a pisanie niech pozwoli wam na oderwanie się od codzienności.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.