Internet opanował świat. To medium rządzi naszym życiem i opanowuje coraz to nowe obszary naszego życia. Dzięki niemu wiele spraw możemy załatwić szybko, bez wychodzenia domu i za pomocą jednego kliknięcia. Także i zarządzanie naszymi finansami przeniosło się w świat wirtualny. Dzisiaj prawie każdy posiada internetowe konto bankowe i choć jest to opcja wygodna, to nie możemy zapominać o środkach ostrożności. Złodzieje i oszuści nie zawiesili swojej działalności

Bądź czujny!

Nigdy nie podawaj danych i haseł do logowania się w systemie bankowości elektronicznej – bank nigdy nie poprosi cię o udostępnienie tego typu danych. Jeśli dostałeś wiadomość, w której prosi o ujawnienie hasła, jedyna twoją reakcją powinno być niezwłoczne powiadomienie banku o próbie wyłudzenia danych uwierzytelniających.

O czym jeszcze trzeba pamiętać?

  • Komputer, tablet oraz telefon, których używasz do logowania się do systemu zabezpieczamy dodatkowymi hasłami. Korzystaj na nich z legalnych oprogramowań i koniecznie zainstaluj dobry program antywirusowy.
  • Nie zapisuj danych służących do logowania w przeglądarce. Nie dodawaj także strony banku do ulubionych – zabezpieczy to Twoje konto w razie utarty sprzętu.
  • Nigdy nie wchodź na stronę banku za pomocą przesłanych linków. Najlepiej to zrobić wpisują adres strony bezpośrednio w przeglądacze internetowej.
  • Stwórz silne i unikalne hasło. Nie używaj go do logowania się na innych serwerach. Unikaj także jego zapisywania – jeśli nie końca wierzysz swojej pamięci podaj go zaufanej osobie (np. któremuś z rodziców).
  • Uważnie sprawdzaj wiadomości uwierzytelniające przelewy – na tym etapie lubią działać hakerzy, podmieniając numer konta odbiorcy.
Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.