Zdrowe jedzenie

O szkodliwości soli nasłuchaliśmy się już chyba wszyscy dość sporo. Tak, tak wszyscy wiemy jak źle wpływa na nerki, serce i ciśnienie. Ba, doskonale sobie zdajemy sobie sprawę, że jakość jedzenia może znacząco wpłynąć na jakość naszego życia. Dodajmy, że na jakość i…długość.

Przekujmy teorię na praktykę

To wszystko wiemy i co z tego? Mało kto łączy tutaj wiedzę z praktyką. W końcu te wszystkie chipsy, ciasteczka, słone i tłuste potrawy są takie pyyyyyyszne! A jedzenie to w końcu jedna z niewielu przyjemności w życiu (polemizowałabym – życie podsuwa o wiele więcej przyjemności, wystarczy zacząć je tylko dostrzegać). Ale moi mili, nie chodzi wcale o odmawianie sobie wszystkiego co się da. Chodzi o umiar i rozsądne, zbilansowane gotowanie na co dzień a to wcale nie takie trudne.

Zdrowe gotowanie

Źródło: http://www.tipsycooks.com

Grunt to porządne garnki

A stanie się jeszcze łatwiejsze z odpowiednimi naczyniami. Współczesne garnki to nie tylko emaliowany kawałek metalu. To coś o wiele więcej – to przepustka do zdrowego i SMACZNEGO jedzenia. Ja, po zapoznaniu się z milionem opinii, zainwestowałam w produkty od Philipiaka (opinie o garnkach Philipiaka były zdecydowanie mega pozytywne). Póki co zaprzyjaźniamy się pomału ale już wiem, że to będzie udana przyjaźń – jedna z najlepszych w moim życiu.

Garnki Philipiak

Źródło: https://www.philipiak.pl

Przyjaźń na całe życie

Mimo że jesteśmy razem dopiero od kilku dni, już odkryłam drzemiące w tych naczyniach możliwości (ziemniaki nigdy jeszcze nie gotowały się tak szybko i w tak niewielkiej ilości wody).

Takie garnki pozwalają na praktycznie beztłuszczowe gotowanie, ponadto do gotowania potrzeba naprawdę niewiele (lub wcale) soli. To mi się naprawdę podoba.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.