Czasy kiedy pracowników przed zmianą pracy powstrzymywało przyzwyczajenie oraz lojalność wobec pracodawcy bezpowrotnie już minęły. W branżach takich jak: nowe media lub IT, czyli tam gdzie konkurencja i walka o pracownika jest bardzo silna, nie wystarczy także wysoka pensja oraz obietnice awansu. Aby zatrzymać pracownika, firmy uciekają się więc do innych metod. Świadczenia pozapłacowe są więc obecne w praktycznie każdym przedsiębiorstwie. Na jakiego typu benefity możemy więc napotkać w swojej zawodowej karierze?

Najważniejsze benefity dla pracowników

Bony świąteczne – jedna z najbardziej tradycyjnych form benefitów pracowniczych. Zwyczajowo wręczane z okazji Wielkanocy oraz Bożego Narodzenia, a ich kwoty wahają się od 100 złotych do nawet 2 tysięcy.

Karnety na siłownię a także salonów odnowy biologicznej lub SPA.

Prywatna opieka medyczna to już chyba standard w większości korporacji, często obejmuje nie tylko wizyty u lekarzy ale koszty leczenia szpitalnego.

Dofinansowanie posiłków – przybiera różną formę, np. zapewnienie pracownikom kateringu lub pokrycie kosztów posiłków na mieście.

Karnety do kina lub teatrów – często można spotkać karnety rodzinne oraz dofinansowanie do innych form rozrywki (jak np. koncertów lub oper).

Pracujący rodzice chętnie korzystają ze zorganizowanej opieki dla dzieci. Forma benefitów bardzo popularna na zachodzie i, na szczęście, coraz częściej wykorzystywana i w naszym kraju.

Bar z piwem lub kącik relaksacyjny to rzadziej spotykana forma zachęcenia pracowników ale zdarzają się Polscy pracodawcy, którzy nie boją się takiego dopieszczenia swoich „ludzi”.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.