Severus grany przez Alana

Źle się zaczął ten styczeń. Co jakiś czas dochodzą do nas wieści o kolejnym wspaniałym człowieku, który odszedł od nas. Dla mnie, szczególnie przygnębiająca była wczorajsza wieść o śmierci Alana Rickmana.

Ten wszechstronnie utalentowany aktor znajdował się na topowym miejscu na liście moich ulubionych aktorów.

Alan Rickman szerokiej publiczności kojarzy się głównie ze swoich ról w serii filmów o młody czarodzieju – Harrym Potterze. Roli idealnie dobranej, dodajmy. Bo czy dzisiaj ktokolwiek jest w stanie sobie wyobrazić postać Severusa Snape’a z twarzą inną niż Alana?

Alan Rickman i jego wersja szeryfa

Ale Alan Rickman to przecież nie tylko złowrogi czarodziej z ekranów kinowych. Dla mnie, na zawsze pozostanie już pułkownikiem Brandonem (nieco nieśmiałym i romantycznym dżentelmenem) z ekranizacji „Rozważnej i Romantycznej” z 1995 roku. Na wspomnienie zasługuje również jego wbijająca w fotel rola nieco szalonego Rasputina.

Pułkownik Brandon

Alan potrafił nas rozbawić (ach, jakże zabawna była, wykreowana przez niego, postać Szeryfa z Nottingham), potrafił nas też doprowadzić do łez (jak choćby we wspomnianej już wcześniej „Rozważanej”).

A gdy dodać do talentu tego aktora jego charakterystyczny głos z chrypką i brytyjski akcent, to trudno się chyba dziwić mojej fascynacji tym aktorem (chrypka i brytyjski akcent zawsze robią na mnie wrażenie).

Źródła grafik: http://www.power-animals.com, http://www.straitstimes.com, http://www.techinsider.io
Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.