Udało ci się! Po wielu miesiącach wytężonej nauki, tygodniach stresu i trudnych egzaminach dostałeś się na wymarzoną uczelnię i to nie byle gdzie, bo aż w Lipsku. Gratuluję! Przed Tobą teraz najlepsze lata życia - wypełnione nie tylko nauką, ale i nowymi przyjaciółmi oraz studenckim życiem. Żeby skorzystać w pełni z tych cudownych lat, musisz koniecznie zamieszkać w akademiku. To właśnie akademiki tworzą tę cudowną atmosferę studiów i najpiękniejsze wspomnienia. Masz szczęście, bo w Lipsku znajdują się budynki prestiżowych domów studenckich pod znakiem BaseCamp.

BaseCamp – konkurencja dla akademików

BaseCamp to nic innego jak sieć prywatnych akademików. Przeznaczona głównie dla zagranicznych studentów danej uczelni oraz dla uczestników projektu Erasmus, choć nie brakuje również chętnych „tubylców”. Trudno się temu dziwić – BaseCamp oferuje pokoje i apartamenty o standardach znacznie przewyższających tradycyjne (nawet te bardzo nowoczesne) akademiki. Z ich ofert mogą skorzystać studenci Lipska oraz Poczdamu, Kopenhagi i Lyngby (również Dania) a także naszej rodzimej Łodzi.

Nowocześnie i przytulnie

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie BaseCamp, akademiki w Lipsku zostały zaprojektowane z myślą o przytulności. Ich twórcom zależało na tym, aby mieszkający w nich studenci czuli się w nich jak we własnym domu. Wykreowana tutaj atmosfera sprzyja skupieniu i nauce, a także pomaga zapomnieć o tęsknocie za domem.

Akademiki ulokowane są w nowoczesnych budynkach. Znajdziemy w nich prywatne łazienki oraz funkcjonalne kuchnie wyposażone w podstawowe sprzęty (wygodne blaty, zlewozmywak, kuchenkę oraz lodówkę). Studenci korzystający z akademiku BaseCamp mogą również liczyć na udogodnienia, których próżno szukać w uczelnianych domach studenckich: cichy pokój do nauki, wypożyczalnię rowerów, superszybkie WiFi, siłownię oraz taras na świeżym powietrzu.

Projektanci akademików BaseCamp pomyśleli również o osobach niepełnosprawnych. Z myślą o ich potrzebach przyszykowano sześć pokojów. Większa przestrzeń pomiędzy meblami, przestronna łazienka oraz specjalnie zaprojektowane meble, to tylko niektóre z usprawnień jakie w nich znajdziemy.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.