Domy studenckie polskich uczelni to przysłowiowy temat rzeka. Zostały już owiane niejedną legendą, a zdobycie w nich miejsca graniczy ponoć z cudem. I coś w tym jest – miejsc oferowanych przez uczelnie w akademikach jest znacznie mniej niż wynika z zapotrzebowania, niektóre z akademików pamiętają czasy rządów pana Gierka, a system przyznawania łóżek jest równie tajemniczy jak w okresie PRL. Nic więc dziwnego w tym, że rynek wynajmu studenckich pokoi kwitnie – na walce o nocleg korzystają przede wszystkim właściciele mieszkań, dyktując niebotyczne ceny za niewspółmiernie kiepskie warunki.

źródło: https://basecampstudent.com

BaseCamp – łódzki prywatny akademik

Kilka tygodni temu pisałam o fantastycznej możliwości, jaką mają studenci Lipska – wynajęciu pokoju w prywatnym akademiku BaseCamp. Mam dobrą wiadomość, taka opcja dotarła i do naszego kraju. Prywatne akademiki pomału zdobywają rynek nieruchomości i serca studentów – tych rodzimych oraz tych przyjeżdżających spoza granic Polski. Wśród prywatnych ofert domów studenckich nie zabrakło i akademika BaseCamp – osoby, które wybrały się na studia do Łodzi, już dzisiaj mogą wynająć jeden z tamtejszych apartamentów.

Postindustrialny klimat

źródło: https://basecampstudent.com

Łódzki BaseCamp powstał w budynku Starej Drukarni, miejscu doskonale znanym łodzianom. W otoczeniu postindustrialnych budynków i bliskim sąsiedztwie Uniwersytetu Łódzkiego stanowi ciekawą alternatywę dla innych form studenckich noclegów. Stare pofabryczne budynki nadają akademikowi niepowtarzalny klimat, jakiego próżno szukać w uczelnianych bazach noclegowych lub innych prywatnych akademikach w Łodzi.

Warunki na miarę XXI wieku

Prywatny akademik BaseCamp w Łodzi to nie tylko budynek z nietuzinkowym klimatem. To także 487 apartamentów (a wśród nich aż 10 pokoi dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych), 15 wspólnych, dobrze wyposażonych kuchni, 5 pokoi tzw. cichej nauki. Wynajmujący apartamenty studenci skorzystać mogą także z pralni, siłowni, podziemnego parkingu oraz znajdującego się na terenie akademiku sklepu. Na wielbicieli ruchu i przejażdżek rowerowych czeka, gotowych do wypożyczenia, 75 rowerów, a w przeciągu kilku tygodni do infrastruktury tego prywatnego akademika dołączą również restauracja i klub studencki.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.