Kupowanie samochodów używanych nie jest dziś modne. Nie wiem zresztą, czemu. Kupowanie używanych ubrań czy nawet mebli uważane bywa za obciach, a jeśli ktoś kupi czy wręcz dostanie po kimś wózek, bywa nazywany wyrodnym rodzicem. Dla mnie to absolutna paranoja, a także brak ekologicznego myślenia w jakimkolwiek zakresie.

Na szczęście ciągle jakoś „wypada nam” kupować auta używki. Takie nieco starsze lub niemal całkiem nowe. Mój znajomy nabył tą drogą za zawrotną kwotę 3 tysięcy złotych używane BMW, które służy mu do dziś (minęło pięć lat). Inny kolega ma mercedesa klasy D z któregoś tam roku, który naprawdę robi wrażenie – t taki klimatyczny wóz z elegancką, skórzaną tapicerką i pięknymi felgami. Całe 5 tysięcy. Po małym podrasowaniu chodzi jak nowy, mimo 20 lat „na karku”.

Osobiście myślę o skodzie – to taka europejska klasa sama w sobie.Używane samochody tej marki można teraz w okazyjnych cenach kupić na przykład u ich autoryzowanych dealerów (http://www.skoda-auto.pl/dealers/Elcar/komis). Nie są to auta jakoś zachwycające urodą, ale za to są bardzo bezpieczne (wyniki testów!) i pojemne, a także dobrze trzymają się drogi. W Polsce ich atutem jest też łatwość serwisowania i szeroka dostępność części zamiennych. Jeszcze nie wiem, na razie starcza mi w zasadzie mój Fiat (kto zgadnie, jaki?! :)), ale decyzja o kupnie większego, nowszego wozu jest mi coraz bliższa.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.