Ileż to razy słyszeliśmy zdanie, że bank to nie instytucja charytatywna i nie ma żadnego interesu w pomaganiu ludziom? Najczęściej ta teza pada z ust specjalistów od finansów z okazji rosnących stóp procentowych kredytów i pożyczek oraz malejącego oprocentowania oszczędności. I nie sposób im przyznać racji, wszak banki, jak każde przedsiębiorstwo chcą zarobić na swojej działalności. Ale czy faktycznie nie są zainteresowani żadnymi akcjami charytatywnymi bądź społecznymi? Alior Bank skutecznie udowadnia nam, że bankierzy potrafią pomagać!

Bank kulturalny

Alior Bank to instytucja, która na polskim rynku finansowym jest obecna od ponad dziesięciu lat. Od początku jego działalności w Polsce towarzyszyło mu hasło: „Wyższa kultura bankowości” (niedawno zastąpione zostało claimem: „Wyższa kultura. Bank nowości”) i swoją pozabankową działalnością postanowił udowadniać, że nieobca im wszelka inicjatywa kulturalna.

Źródło: https://www.aliorbank.pl

Dawna działalność

Kilka lat temu Alior Bank prowadził konkurs „Dom z Wyższą Kulturą”. Konkurs ten dedykowany był stowarzyszeniom, domom kulturalnym instytucjom, bibliotekom oraz wszystkim tym, którym nie obce są działania mające na celu aktywowanie lokalnych społeczności. Projekty można było zgłaszać w czterech dziedzinach: sporcie, kulturze, integracji oraz edukacji. I choć po II edycjach konkursu projekt został zawieszony, to Alior Bank pozostał aktywnym uczestnikiem licznych kampanii wspierających kulturalny rozwój Polaków.

Czytanie z bankiem

Ta instytucja zdaje sobie sprawę z potęgi czytania. Dlatego też obecni są wszędzie tam, gdzie można wesprzeć polskie czytelnictwo. Są, między innymi, aktywnym uczestnikiem Warszawskich Targów Książki – 28 maja dzięki nim można było porozmawiać o bajkoterapii z Moniką Mrozowską, a najmłodsi adepci sztuki czytania (i ci całkiem dorośli też) mogli wysłuchać czytanych na głos opowieści.

Alior Bank bardzo aktywnie uczestniczy także w Akcji „Zaczytani”, której celem jest zbiórka książek dla szpitali, hospicjów oraz domów dziecka i tworzenie w tych miejscach bibliotek. Dzięki zbiórkom zorganizowanym przez bank, miejsca te zyskają ponad 36 tysięcy woluminów. Z podsumowaniem zbiórki zapoznać można się na facebookowym profilu banku: https://www.facebook.com/AliorBankSA/

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.