czas na dietę

Zimą dość mocno pofolgowałam sobie. Szybko zapadające ciemności potęgowały ochotę na słodycze, mróz i chlapa na zewnątrz nie sprzyjały chęciom do uprawiania sportów i w ogóle wychodzeniu z domu. Skutki widać gołym okiem – tu i ówdzie pojawiła się niechciana słonika, ulubione letnie spódniczki ewidentnie zmalały a kostium kąpielowy zdecydowanie ”nie leży”. Najwyższa pora coś z tym zrobić…

Właściwa pora

Na akcję „dieta” wybieram zazwyczaj miesiące, w których wiem, że będzie mi łatwiej dotrzymać postanowień diety. Maj i czerwiec są do tego idealne – wszelkie święta sprzyjające biesiadowaniu już za nami, najbliższe imieniny jawią się na bardzo odległym horyzoncie. No i warzyw o tej porze roku raczej nie brakuje. Czas działać.

mierzenie się

Centymetr jest dla mnie bezlitosny
źródło: http://emmaolliff.com/

Grunt to dobry plan

Zazwyczaj zaczynam od rozpisania założeń „planu dieta”. Zawieram w nim informacje takie, jak: ile chcę schudnąć, jakie pokarmy bądź produkty powinnam zredukować oraz forma ewentualnej aktywności fizycznej. Przygotowuję też sobie motywator – tym razem jest to ulubiona spódniczka, która z jakiegoś powodu, w tym roku się nie dopina. Spódnica wisi na widocznym miejscu w mojej sypialni – nie sposób o niej zapomnieć.

Kilka prostych zasad

Nie jestem zwolennikiem diet, które zakazują mi wszystkiego – po prostu nie umiem się do nich zastosować. W moim przypadku najlepiej sprawdza się zdrowy rozsądek i zwykłe zmniejszenie porcji. Koniec z sypaniem makaronu na oko i paczką ryżu do obiadu (naprawdę potrafię zjeść sporo!), od teraz tego typu dodatki będą wydzielane. Ograniczę też ilość chleba i bułek – pozwolę sobie tylko na dwie kromki żytniego chleba lub jedną bułkę do śniadania. Odchudzę też swoje kolacje – w miarę możliwości postaram się wyeliminować z nich węglowodany – na rzecz serów i warzyw.

jedz połowę

Najlepiej się sprawdza zmniejszenie porcji
źródło: http://www.npr.org/

A ruch? No cóż tu wychodzi na jaw moje lenistwo. Mam więc nadzieję, że większa ilość spacerów, piesze powroty z pracy i ukochany taniec wystarczą.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.