notatniki

Swojego czasu wspominałam już o moim najnowszym odkryciu (choć w świecie maniaków organizacji znanym już od jakiegoś czasu) sposobie na organizację i planowanie, czyli bullet journal. Tak, nadal jestem tą metodą zachwycona – taki stan rzeczy trwa już kilka miesięcy i już samo to jest dla mnie sporym wyczynem. Większość planerów, organizerów oraz kalendarzy używanych przeze mnie lądowała w ciemnym kącie zaledwie po miesiącu bardzo nieregularnego korzystania z nich.

Personalizacja

Jedną z rzeczy, które mnie zachwycają w BuJo (pieszczotliwy skrót używany przez fanów bullet journal) to jego elastyczność. Ten planer bez trudu można dostosować do siebie, swojego stylu życia. To swoistego rodzaju pamiętnik, notatnik i planer w jednym a jedną z jego cudownych zalet jest możliwość robienia dowolnego rodzaju notatek i list wszelkiego rodzaju.

Kolekcje…

Wszelkie te dodatkowe elementy (listy, notatki, cytaty, itd.) mają wspólną nazwę kolekcji. Prawdziwi bullomaniacy maja ich nawet po kilkadziesiąt w jednym notatniku. A kolekcjonować można wszystko – od rzeczy oczywistych takich jak lista książek do przeczytania, plany noworoczne czy też spis rzeczy do kupienia poprzez notatki dotyczące wszystkich sfer życia (jak na przykład tygodniowe menu, lista rzeczy, które kochamy robić lub spis posiadanych kosmetyków).

kolekcja graficzna

Kolekcje można tworzyć i w ten sposób
źródło: https://www.theodysseyonline.com

Praktycznie i niepraktyczne

Osobiście nie jestem fanką tworzenia kolekcji dla samego ich posiadania. Moje kolekcje to najczęściej liczne listy kosmetyków i ubrań, które chciałabym kupić, spisy posiadanych serii wydawniczych, listy obejrzanych odcinków seriali, cele oraz marzenia. Słowem – wszystko to, co do tej pory znajdowało się na tych wszystkich luźnych kartkach i karteczkach porozsiewanych malowniczo po całym domu.

pomysły na kolekcje

Przykładowe pomysły na kolekcje
źródło: http://www.christina77star.co.uk/

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.